Bebeklerin Anne Sütünden Sonra Nasıl Beslenmesi Gerekiyor

Bebeklerin Anne Sütünden Sonra Nasıl Beslenmesi Gerekiyor

Bebekler ilk doğduğu andan itibaren normal olarak anne sütü ile  beslenmeye başlarlar, ki bebeklerin sağlıklı büyümesi açısından  oldukça önemlidir anne sütü ile beslenmesi. Bu nedenle bebeklerinize artık pudingler veya çorbalar, yemek sularıda verebilirsiniz. Fakat ilk 4 yada  5.  aydan sonra artık anne sütü yada anne sütüne yakın kullanılan mamalar yetmemeye başlar. Bebeklerinizin sağlıklı beslenmesi adına aşağıyı mutlaka bir okumanızı öneriyoruz…

 
İlk kez ek mama verecekseniz önce bebeğinizin aç olduğundan emin olun ve vereceğiniz gıdayı bir çay kaşığı yardımıyla dudaklarına, diline sürün. Çünkü artık bebeğiniz büyümeye başlar, gıda ihtiyacı artmaya başlamıştır
Beğenip beğenmediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Eğer diliyle kaşığı iterse sakın zorlamayın, birkaç gün bekleyerek daha sonra tekrar deneyin. Bebekler henüz ilk aylarda yutma işlemini tam anlamıyla beceremedikleri için kaşıkla beslenmeleri biraz zor olur. Bu durumda çok sabırlı olmanızı öneriyoruz. Çünkü bazı bebekler bu evreyi biraz yavaş  geçebilirler.

Artık bebeğiniz ek mamalarla besleneceği için kakasında bazı değişikliklerin olması çok normaldir, endişelenmeyin.
Evet bayanlar bu evreler biraz uzun geçebilir ve gerçekten sabır isteyen bir dönemdir. Bebeğinizin ek mamalara ihtiyaç duyduğu zamanı iyi ayarlamaya çalışın. kadindunyasi.com olarak sizler kadar bebeklerinizin de bizim için önemli olduğunu unutmayın.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bebeklerde beslenme

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.