Ben aldırma ameliyatı

Ben aldırma ameliyatı
Benlerin sayıca fazla olup boyutlarının da büyük olması cilt kanseri riski taşıdığını söyleyen uzmanlar, bu tür benlerin ben aldırma ameliyatı ile ortadan kaldırılmasını önermekteler. Bu tür benle genellikle iyi huyludur ancak kötü huylu olanları da vardır. Gözle görünen ve hoş bir görüntü oluşturmayan bu benler insan psikolojisini bozmaktadır.
Nevüs yani halk arasında ben çıkartma ameliyatı hem estetik hem de sağlık açısından olumsuzluk yaratan benleri temizlemek amacıyla uygulanan cerrahi bir operasyondur. İnsan vücudunun her yerinde ortaya çıkan benlerin sayıları ve büyüklükleri bireyler tarafından iyi gözlenmelidir.

Bireyler estetik açıdan rahatsızlık duydukları ve ilk bakışta göze batan bir noktada ortaya çıkan benlerini aldırmak isterler

Ben aldırma ameliyatı öncesi bu benlerin iyi mi yoksa kötü huylu mu oldukları araştırılır ve kötü huylu ben tespit edildiğinde ileride bir sorun yaratmaması için operasyon öncesinde bazı önlemler alınır. Kötü huylu ben aldırma ameliyatı uzman hekimler tarafından hijyen bir ortamda ameliyathane şartlarında yapılmalıdır.
Ben aldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Alınması istenen benin etrafında, ben çapının iki katı büyüklüğünde bir kesi açılarak, benin tüm katmanları ve kökleri özenle temizlenir. Ameliyat sonrasında hastaların en merak ettikleri şey ise alınan benin yerinde bir iz kalıp kalmamasıdır. Ancak ben aldırma ameliyatı esnasında kesi yapıldığı için iz kalır.

Bir önceki yazımız olan Lazerle sedef tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: benleri cikarmak icin napilir, ben aldırma ameliyatı çanakkale, ben aldirma sonrasi goruntuleri, ben ameliyatı forum, ben ameliyatı sonrası iz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.