Beyaz leke tedavisi

Beyaz leke tedavisi
Deniz ve havuz sonrası vücudumuzda kalan küçük su damlacıkları güneşin ve samyelinin etkisiyle cildimizi zedeler ve tedavisi zor olan beyaz leke hastalığına neden olarak estetik açıdan da kötü bir görünüme sebebiyet verir.

Ciltte beyaz leke hastalığı halk arasında vitiligo veya ala hastalığı olarak ta tabir edilmekte, cilt üzerinde ve cildin bazı kısımlarında beyaza çalan bir renkte oluşan lekeler bu hastalığın tipik belirtisidir.
Cilt üzerinde oluşan beyaz lekelerin estetik görünüm açısından sağlığa hiçbir zararı bulunmamaktadır. Cildi zedeleyen çarpma, vurma, kesik ve yanık gibi her türlü sorunlar beyaz lekelerin gelişimini arttırır.

Beyaz leke hastalığının tedavisinde çoğu kez istenilen başarı elde edilemez.
Yaz güneşinin ortalığı kavuran sıcaklığına birde püfür püfür esen samyeli eşlik edince, deniz ve havuz sonrası ıslak kalan vücudumuzda beyaz lekelerin ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Bu beyaz lekeler zaman zaman çoğalır, zaman zaman da azalır
Deri hastalıkları uzmanları herkeste aynı başarıyı elde edemediklerini, sonucun kişiden kişiye değiştiğini söylemekteler. Beyaz leke tedavisinde güneş ışığı, ışın tedavileri ve bir takım yerel ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılır. Geçmeyen beyaz lekeler için lekeleri kamuflaj etme yöntemlerini deneyebilirsiniz.
Bir önceki Sivilce sorunlarına son vermek ister misiniz? başlıklı konumuzda sivilce izleri, sivilce maskeleri ve sivilce tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Yanık sonrası kalan beyaz iz, boğazda beyaz leke cıkmasının nedenleri, ciltte beyaz leke, samyeli çilt hastalıgına ne iyi gelir, samyeli hastalığı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.