Bira böbrek taşını düşürür mü?

Bira böbrek taşını düşürür mü?

Biranın böbrek taşını düşürdüğüne dair birtakım söylentiler halk arasında sıkça konuşulmaktadır. Peki böbrek taşına biranın gerçekten etkisi var mıdır diyorsanız cevabını almak için doğru yerdesiniz. Böbrek taşı sorunundan kurtulmak istiyorsanız bol bol sıvı tüketimine ağırlık vermelisiniz.
Biranın böbrek taşını düşürdüğü söylentileri ne yazık ki asılsız. Bira içmenin böbrek taşını düşürmeye etkisi olup olmadığını uzman hekimlerimize sorduk ve biranın böbrek taşını düşürmeye etkisi olmadığı cevabını aldık
Birada sıvı bir içecektir ancak bira tüm gün boyunca içilemez. Bol sıvı tüketimi yaparken bu tüketimi tüm güne bölmek gerekir. Sadece bir iki saat bol bol su içip günün geri kalanında çok az su tüketmenin hiçbir faydası yoktur.

Bir önceki Horlama nasıl geçer? başlıklı konumuzda horlama nasıl engellenir, horlama nasıl giderilir ve horlama nasıl kesilir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuklarda böbrek taşı gelişimi etkilermi, bira böbrek taşını düşürürmü, bira icmek tas dusururmu, Bira mayası taş düşürürmü, bira mayasini kac gun icmek lazim

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.