Bitkilerle egzama tedavisi

Bitkilerle egzama tedavisi

– Taze sarımsak otu sıkılır, elde edilen suyu hastalıklı bölgeye sürülür.
Derinin sulanmasıyla meydana gelen bir iltihap olan egzama, daha çok el ayak ve yumuşak dokuda görülür. Kanın terkibinin bozulmasıyla alakalandırılan egzama, karaciğer temizlenmesiyle tedavi edilebilir.
– Karanfil toz halinde, toz haline getirilmiş nöbet şekeriyle karıştırılır.
Egzama tedavi için pratik bitkisel formüller
– 1 çay bardağı su veya ispirto içinde 10 adet aspirin eritilip, pamukla hastalıklı cilde sürülür
Bu karışımdan sabah akşam yenilir.
– Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı bölgeye sarılır.
– 1 bardak suya, 10-15 gram adaçayı konulur. 5 dakika kaynatılıp, bu suyla hastalıklı bölgeye yıkama ya da kompres yapılır.
– 1 avuç ısırgan yaprağı ispirto içine konulur. 1 hafta bekletilip, aynı nispette suyla karıştırılır. Hastalıklı cilde pansuman yapılır.
– Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde hasalıklı cilt 5-10 defa bu suyun içine sokulur.
– Kekik ezilir, limon suyuyla merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.
– El ve ayak egzamaları için taze dutun kaynatılarak veya pekmezinin sıcak suda ıslatılarak el ve ayaklara gece yatarken sürülmesiyle egzama önlenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediğinden tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olur.

Tarihi şifalı egzama tedavisi kürü
Malzemeler:
Kuzukulağı, şahtere otu, huş ağacı, üzerlik otu (mahmur çiçeği), papatya, sirke.
Hazırlanışı ve kullanımı:
Kuzukulağı, şahtere otu sirkeli suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen bu karışım gün boyu dinlendirildikten sonra sabahları aç karnına bir bardak içilir. Aynı zamanda bu karışım papatya yağı ilâve edilerek el ve ayak banyosu yapılır.
Üzerlik otu tohumu, kaynar suda on dakika kadar bekletilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan tedavi süresince yatmadan önce bir çay bardağı içilir.
Tedavi süresince, yağmur yağmadan önce toplanan huş ağacı yaprakları vücudun egzamalı yerine sarılır.
Egzama tedavi İçin bitkisel losyon
Malzemeler:
2 tane yeşil erik, 1/2 çay bardağı sirke.
Hazırlanışı ve kullanımı:
Erikler ortadan ikiye bölünerek çekirdekleri çıkarılır. Sirke içerisinde 15 dakika dinlendirilir. Süre sonunda egzamalı kısımlar masaj yoluyla hafifçe ovulur. Günde üç defa uygulanır. Egzama kuruyup yok oluncaya kadar işlem her gün tekrarlanır. Çok kısa sürede sonuç alınır. Egzama tedavi İçin bitkisel losyon
Malzemeler:
2 tane yeşil erik, 1/2 çay bardağı sirke.
Hazırlanışı ve kullanımı:
Erikler ortadan ikiye bölünerek çekirdekleri çıkarılır. Sirke içerisinde 15 dakika dinlendirilir. Süre sonunda egzamalı kısımlar masaj yoluyla hafifçe ovulur. Günde üç defa uygulanır. Egzama kuruyup yok oluncaya kadar işlem her gün tekrarlanır. Çok kısa sürede sonuç alınır.
Bir önceki Egzamaya iyi gelen şifalı bitkiler başlıklı konumuzda baharatlar, beyaz dut kurusu kürü ve beyaz dutun yararları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Egzama Bitkisel Tedavi, ekzema tedavisi icin bitki tedavisi, şahtere otu egzama, bebek egzaması bitkisel tedavi, yüzdeki egzama tedavisi bitkisel

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.