Bölgesel yağlardan kolayca kurtulun

Bölgesel yağlardan kolayca kurtulun

Uzmanların lazer enerjisi ile yağ dokularının parçalanması yöntemi olarak tarif ettiği lazer lipoliz, bölgesel yağlardan kurtulmanın kolay ve kestirme yolu olduğu için son dönemde oldukça sık tercih ediliyor. Ancak son yılların trendi olan Lazer Lipoliz bölgesel yağların yok edilmesinde en kestirme yöntem olarak tercih ediliyor.
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik-Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof.
Pek çok kadın için bölgesel yağlar, fazla kilolardan daha çok sorun oluşturuyor. Dr
Ahmet Karacalar, lazer lipoliz yöntemini şöyle anlatıyor:
“Kısaca lazer lipo olarak da bilinen yöntem lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiber aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Gevşek deriyi de bir miktar toparlama özelliği nedeniyle, bu bölge için oldukça ideal bir yöntem olarak görünüyor. Bu özellik kollajen üretimini uyarmasına bağlanır. Bu etki ve parçalanan yağların emilmesi ile sonuçlar 6 hafta sonra görünmeye başlar ve 4 ay boyunca gelişme devam eder. Etkisi uzun vadede çıktığı için yaz hazırlıklarına çok geç kalmadan başlamak gerekir.”

Hızlı ve etkili sonuç
Lazer lipoliz yönteminin lokal anestezi altında yapıldığını belirten Dr. Karacalar, “İşlem sonrası morluk ve şişliğin az olması yanında hızlı bir işlem olarak çağımızın gereklerine uygun bir yöntem olduğu da söylenebilir” diyerek vücudun hangi bölgelerine uygulanacağı konusunda şunları söylüyor:
“Lazer lipoliz, daha önce liposuction yapılan bölgelerde, revizyon ve rötuş için de uygun bir tekniktir. Erkeklerde meme büyüklüğü tedavisinde, sırt gibi sert bölgelerde, çene altı ve çene konturu bölgesinde, bacak içi, kol iç yüzü ve bel gibi dokunun gevşeme eğiliminde olduğu bölgelerde oldukça etkilidir. Aynı yöntemle koltuk altı terlemesi gibi sorunlarda ter bezlerini hasarlayarak terleme ve koku sorunlarını giderebilmektedir. Yapılan çalışmalarda lazer enerjisi ile yağ hücresinin normal görevlerini yapamayıp, çevredeki suyu çekerek şiştiği ve dağıldığı saptanmıştır. Ancak aşırı gevşekliğin olduğu durumlarda Lazer lipolizin yararları sınırlı olacağından ‘lifting’ işlemleri ile birlikte yapılması uygun olur. Lazerle yağ dokusu parçalandığı için bölgedeki yağlar, yağ transferi için uygun olmaz. Eğer bölgedeki yağ alınıp başka bir yere aktarılması planlanıyorsa, enjektör liposuction tercih edilir.”
Bir önceki Ayak bakımı rehberi başlıklı konumuzda ayak bakımı, ayak sağlığı ve güzel ayaklar hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.