Boşanma kararı çocuğa nasıl söylenir?

Boşanma kararı çocuğa nasıl söylenir?

Boşanma kararını çocuklarına en sağlıklı şekilde açıklamak isteyen eşler için uzmanların önerileri şöyledir:
Çocuklara boşanma kararını açıklamak için eşler, çocuklarının yaşlarına uygun cümlelerle bu kararlarını açıklamalıdırlar.
Boşanma kararı alan eşleri en çok sıkıntıya düşüren durumlardan biri, bu kararı çocuklarını yıpratmadan, üzmeden ve psikolojik bir durumun içine atmadan boşanma isteklerini nasıl çocuklarına açıklayacaklarıdır. Eşlerin bu kararlarını açıklamak için çocuklarına karşı davranışlarında çok dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen uzmanlar bu konu hakkında eşlere bazı önerilerde bulunuyorlar. Bilhassa boşanmalarına rağmen çocuklarına olan ilgilerinin azalmayacağını, onları her zaman sevmeye devam edeceklerini ve hiçbir zaman onları boşlamayacaklarını uygun bir dille anlatmalıdırlar. Çünkü boşanan eşlerin çocuklarının en büyük korkusu ana baba ilgisinden mahrum kalmaktır
Ayrıca çocukların bir diğer endişe duydukları konuda evden ayrılan kişinin nerede yaşayacağıdır. Çocukların kafasına takılabilecek olan bu tür sorunları eşler detaylı ve tatminkar şekilde çocuklarına açıklamalıdır.

Ailelerin dikkat etmesi gereken konulardan biri de, aralarında geçen sorunları çocuklarının önünde tartışmamalarıdır. Bu tür tartışmalar çocukların karşı cinsiyete olan güvenlerini kaybetmesine sebep olur.
Çocukların okul ve sağlık sorunlarına eşlerin her ikisi de ilgili davranmalıdır. Çocuk annesinin ve babasının ilgisinin kaybederse mutsuzluk, içe kapanıklık, her şeye olumsuz bakma gibi psikolojik sorunlar yaşarlar.
Bir önceki Bağırsak Kurdu Nedir? Bağırsak Kurdu Ve Kıl Kurdu başlıklı konumuzda bağırsak kurdu, kıl kurdu belirtileri ve Kıl kurdunun zararları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bosanan eslerin cocuklarina soylemesi gerekenler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.