Botoks yaptırmak isteyenler Mutlaka sayfamızı bir inceleyin

Botoks yaptırmak isteyenler Mutlaka sayfamızı bir inceleyin
“Uygun miktarda alınmadığında suyun bile zehir etkisi olduğunu unutmayalım” diyen Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Yaşlanmayı önleyen ve güzel görünmenin yollarından biride botoks.
Yüzümüzde bulunan 80 kas ile 7 bin farklı mimik yaptığımız düşünüldüğünde, mimiklerin önemi daha iyi anlaşılıyor. Sizlere bu yazımızda botoks ile bilgi edinmek isteyenlere özel olarak hazırladığımız önemli makaleleri sunuyoruz…
 

 
Hem koruma hem gençleşme
Botoks yanlış bir inanışla yılan zehiri zannediliyor. Doğru mimik insanı güzelleştirirken, yanlış mimik ise insanı çirkin gösterir ve yaşlı göstermesinede neden olabilir
Dr. Ahmet Karacalar, bu yöntemin hem koruma hem de gençleşme amaçlı uygulanabildiğini söylüyor.
Koruma amaçlı Botoks tekniğinin diğerinden farklı olduğunu söyleyen Prof. Karacalar, bu teknikte, gelecekte yüze zarar verebilecek güçlü ve ters mimik kaslarının eğitildiğini, diğerinin ise çizgi oluşturan kaslar dışında yüzü aşağı çeken kaslara uygulandığını söylüyor.
Yaptırmanız gerektiğini nasıl anlarsınız?
“Parmağınızı yüzünüzdeki bir çizginin iki yanına koyup gerdiğinizde çizgi kayboluyorsa bu erken bir çizgidir ve Botoks için en ideal durum budur” diyen Karacalar, yaptığınız test ile çizginizde azalma olmasına karşın kaybolma olmaması bu çizginin yerleştiğini gösterir” diyor.
Bebek botoksu ifadeyi bozmuyor
Deri içine çok düşük dozda yapılan Botoks ve bebek Botoks olarak adlandırılan uygulamayla mimikler donmuyor ve ifade yok olmuyor. “Botoksla mimik tasarımı” tekniğinde ise sadece yüzün anlamına zarar veren mimikler durduruluyor.
İfade bozan tekniğin şablon Botoks uygulamaları olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Karacalar, mimikleri; cinsiyete, yüzün uyumuna, yaşa, kişiliğe, meslek gruplarına göre tasarlayan botoksun en ideali olduğunu söylüyor.
Mimik tasarımının özellikle sunucu, oyuncu veya şarkıcı olan ünlü kişilere uygulanması gerekiyor. Bu gruba şablon Botoks uygulandığında, ortaya duygularını seyirciye aktaramayan bir spiker, rolünü oynayamayan bir oyuncu ya da içten gülemeyen bir şarkıcı çıkıyor.

Botoksla mimik tasarımı uygulaması ise rolün daha kolay oynanmasını ve sunucunun kamera önünde mimiklerini kaybetmeden daha enerjik ve dingin görünmesini sağlıyor. Ters mimik yapan birinde Botoks yaşı ergenlik dönemine kadar inebilirken gençleşme amaçlı botoksta en ideal dönemin orta yaş olduğu belirtiliyor.
Botoks herkese uygun değil
Botoks herkes için uygun bulunmuyor ve öncesinde mutlaka uygunluk testi yapılması gerekiyor. Özellikle hipotonik denilen gerginliği azalmış kaslarda, (yüzü düşen insan) ve atonik adı verilen kas gerginliği tamamen kaybolmuş (çökkün yüzlü insan) kişilerde kas yapısı botoksu kaldırmıyor ve sonuç daha kötü oluyor. Bu uygulama en iyi sonucu mimik kaslarının yaygın ve yersiz şekilde kullanılıp deriye yansıması halinde veriyor. Bilinenin aksine, ileri yaşta sadece Botoks ile gençleşme çabası yüzün dengesini bozup ortaya kötü sonuçların çıkmasına neden oluyor.
Botoksu iyi taşıyan yüzler
– Üzgün ve yorgun görünümlü
– Sert ve öfkeli
– Küçük gözlü yüzler
Bıyık bölgesindeki terlemeye son
Botoksun az bilinen uygulamaları:
– Alt yüz ve boyun uygulamalarıyla daha belirgin yüz ovali
– Daha silindirik ve düzgün boyun elde edilmesi
– Bıyık bölgesindeki terlemenin giderilmesi
– Burun ucu kaldırma
– Daha seksi ve dolgun görünümlü dudak tasarımı
– Gözeneklerin küçültülmesi
– Kare yüzlerin üçgen yüze dönüştürülmesi
– Gerginlik tipi baş ağrılarından kurtulma.
Erkeklerin ilgisi arttı
Prof. Dr. Ahmet Karacalar, erkeklerde son yıllarda botoksa olan ilginin arttığını belirtiyor.
Erkekler Botoksu özellikle öfkeli gösteren çatık kaşlar ile kaz ayaklarının giderilmesi ve daha dinlenmiş bir görüntü elde etmek için yaptırıyor.
Bir önceki Mükemmel bir fiziğe sahip olmanın yolları başlıklı konumuzda egzersiz, fit bir vücut için ve sağlıklı kilo vermek için hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: botoksun yan etkileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.