Botoksla terleme tedavisi

Botoksla terleme tedavisi
Bu sorundan kurtulmanın en etkili yolu botoks tedavisidir. El, ayak, koltuk altı, alın, sırt kısacası vücudun her yanından yaz sıcaklarından dolayı terler akmaktadır. Peki terleme tedavi edilir mi? Terleme hangi yöntemlerle tedavi edilir? İşte bu sorunların cevapları…
Ellerinizin terlemesinden dolayı biriyle el sıkışmaya utanıyor, koltuk altınızdaki ıslaklıktan dolayı kollarınızı kaldırmaya çekiniyor ve sürekli sırtınızın su gibi olmasından rahatsız oluyorsanız bu sorunun tedavisi botokstur.
Aşırı derecede artan ve meteoroloji tarafından halen de artacağı söylenen bu sıcakların en kötü yanlarından bir tanesi de, çoğumuzu oldukça zor durumda bırakan terleme ve ter kokusudur. Terleme tedavi edilebilir bir sorundur
Botoks yöntemi ile terlemeye son verebilir ve yaz aylarını rahat rahat geçirebilirsiniz.

Botoks ile terleme tedavisi hakkında Hisar Intercontinental Hospital Nöroloji Bölümü Uzmanı Doç. Dr. Göksel Somay bizleri bilgilendiriyor:
Terleme tedavisinde kullanılan botoks yönteminin sadece 30 dakika sürdüğünü söyleyen Dr. Göksel Somay, botoksun özellikle koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanında etkili olduğunun altını çiziyor. Somay, işlem öncesi botoksun uygulanacağı bölgeye iyot-nişasta testi yapıldığını ve test sonucundan elde edilen bilgilerle aşırı terlemeye neden olan aktif alanların belirlendiğini söylüyor. Bu işlemin ardından cilt alanların yaklaşık 2 mm derinliğine son derece ince uçlu iğnelerle botoks ilacı enjekte edilmekte ve çok hafif bir ağrı ile terlemenin geçici olarak, tamamen veya belirgin bir şekilde azalması sağlanıyor.

Botoks ile terleme tedavisi kimlere uygulanmaz?
Botok uygulması kullanılarak yapılan terleme tedavisi gebelere, emziren annelere, cilt enfeksiyonu olanlara, aminoglikozit türü antibiyotik kullananlara, penicillamin kullanan romatoid artritli hastalara, bağışıklık sistemini zayıflatan ilaçlar kullanan hastalara zararlıdır.
Bir önceki Koltuk altı koyulaşması için başlıklı konumuzda koltuk altı kararmasına çözüm ve koltuk altı kararmasına doğal çözüm hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: botoks uygul

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.