Boyun ağrısı egzersizleri

Boyun ağrısı egzersizleri
Çoğu kişi (özellikle çalışanlar) boyun ağrısı şikayetlerini sık sık dile getirmektedir.
Boyun ağrılarınızı geçirmek için egzersiz yapmanızı öneriyoruz. Günlük hayatta kitap okumak, uzun seyahatlere çıkmak yada televizyon karşında fazla vakit geçirmekten dolayı da boynumuz ağrıyabiliyor. Masa başı çalışanlarının sürekli bilgisayarla iş yapmaları, uzun süre telefonla konuşmaları boyun ağrılarının görülmesine sebep olan etkenlerdir.
Günlük yaşamı aksatan sorunlardan biriside, boyun ağrılarıdır
Üstelik bu egzersizler fazla vaktinizi almayacak ve boyun egzersizlerini oturduğunuz yerden de yapabileceksiniz. Boyun ağrısına iyi gelen egzersizler ise şöyle;

Boyun ağrısı için egzersiz

 

Bilgisayar başında oturmaktan ağrıyan boyun için; Ellerinizi başınızın arkasına götürün. Boynunuzu uzatın. Elleriniz başınızın arkasında birleşmiş olsun. Şimdi ellerinizi öne doğru, başınızı da ellerinize yani arkaya doğru iterek gergin bir pozisyon alın. Bu esnada 3 defa nefes alıp verin. Kendinizi bırakın ve rahatlayın. Gün içinde 3 kez yapılmalıdır.
Kitap okurken ağrıyan boyun için; Sırtüstü yatar pozisyona gelin. Başınızın altına yastık alın Yastığı boyunuzu destekleyecek şekilde başınızın altına koyun. Şimdi burnunuzdan derin derin nefes alıp verin. 3 defa nefes alıp verilmelidir. Sağ elle sol omuza, sol elle sağ omuza masaj yapın ve iki omzu da önde birleştiriyormuş gibi yapıp 5 e kadar içinizden sayın ve eski pozisyona dönün. Aynı işlem arkada birleştiriliyormuş gibide yapılmalı.
Televizyon izlemekten ağrıyan boyun için; Kollarınızın aşağıda kalacak şekilde boynunuzun altına yastık alarak uzanın. Boynunuzun yastıkla desteklerken gergin olmamasına dikkat edin. Şimdi kollarınızı 180 derece açın ve ellerinizi havaya kaldırın. Bu işlemin ardından eller başın arkasında birleştirilip boyun ileri doğru 10 defa itilmelidir.
Telefonla konuşmaktan ağrıyan boyun için; ellerinizi alnınıza oyun. Başınızı öne doğru iterken ellerinizle de engel olmaya çalışın. Bu şekilde 10 saniye bekleyin. Daha sonra tekrar uygulayın.Toplamda 3 defa uygulanmalıdır. Ardından sağ elinizi yüzünüzün sağ tarafına koyun ve başınızı sağa doğru itmeye çalışırken,elinizle de kendinize engel olun. Aynı işlem sol elle de uygulanmalı. Yine 3 defa ve 10’ ar saniye uygulanmalıdır.
Yolculuk sırasında ağrıyan boyun için; Dik oturun ve nefes alın. Kollarınızı iki yana doğru sallayın ve sallama işlemini yaparken başınızı sol omzunuza doğru çevirerek nefes verin. Ardından çene göğse yaklaştırılmalı ve nefes alıp verilmelidir.
Bir önceki Kolesterol nasıl düşürülür? başlıklı konumuzda kolesterol düşürücü gıdalar, kolesterol nasıl düşer ve kolesterol ne düşürür hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: boyun agrisi egzersizleri, kitap okurken boyun ağrısı, yastıktan düşünce ağrıyan boyuna ne iyi gelir, boyun ağrısı için yastık ne yapılmalı, boyun ağrısını geçiren egzersizler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.