Boyun tutulmasına ne iyi gelir?

Boyun tutulmasına ne iyi gelir?
Ütü ile ısıtılmış bir havlu, sıcak su turbası yada sıcak bir duş almak alternatif seçenekler arasındadır.
Boyun tutulması ile karşı karşıyaysanız ilk olarak boynunuza sıcak birşeyler koymalısınız. Bu şekilde boyun damarlarınızın yumuşamasını sağlarsınız. Tüm bu saydıklarımızla beraber masaj da boyun tutulmalarına çok iyi gelir. Lakin masajın boynunuz için zararları da olabilir
Eğer boyun bölgesinde aşırı derecede ağrı varsa masaj doğru tercih değildir. Çünkü ağrıyan boynunuza yaptığınız masaj ağrınızı daha da katmerleştirir.

 

Boyun tutulmasından dolayı boynunuzda ağrı yoksa kas gevşetici krem sürerek boynunuza masaj yaptırın. Masajdan sonra boynunuzu zorlayacak hareketlerde bulunmayın. Başınızı sağa sola çevirirken oldukça yavaş hareket edin. Televizyon izlerken veya otururken boyun kaslarınızın yorulmaması için boynunuzun altına destek alın.
Boyun tutulması için yapacağınız bu yöntemler sizin rahatlamanızı ve hızlı iyileşmenizi sağlar. Hiçbir şey bile yapmasanız 2-3 gün içinde boyun tutulmanız kendiliğinden geçecektir.
Bir önceki Pıhtı atması nedir, nasıl önlenir? başlıklı konumuzda pıhtı atması nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: boyun tutulmasına ne iyi gelir, tutulmaya ne iyi gelir, boyun tutulması ne iyi gelir, boyun tutulunca ne yapılmalı, boyun tutulmasina karsi ne yapilir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.