Bronzlaşmak için ne yapmalı?

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

Sağlıklı bronzlaşmak için ne yapılmalı? Şüphesiz hepimizin yaz aylarında en çok sahip olmak istediği vücut rengi bronzdur; ancak bronzlaşmak ne kadar güzelse, bronzlaşma aşamasında yaptıklarımız da bir o kadar tehlikeli olabiliyor. Öncelikle uzmanlar sabah saat 10.30 veya öğleden sonra 15.30 gibi saatlerde bronzlaşmayı öneriyor. Neler mi bunlar? Sizler için araştırdık, işte bronzlaşmak için yapılması gerekenler. Bu tehlikelerden uzak durmak, cilt kanseri gibi önemli bir sorunla karşılaşamamak için yapacaklarınız çok basit aslında.
Bilinçsizce güneş altında saatlerce vakit geçirmek ve bunu özellikle güneşin tam tepede olduğu öğle saatlerinde yapmak, bronzlaşırken düşülen en büyük hatadır
Bronz bir tene sahip olmak için dikkatli olmalı ve uzmanların önerilerine kulak vermelisiniz.

Bronzlaşmak için güneş banyosuna çıkacaksınız en az yarım saat öncesi yemeğinizi yemiş olmalı ve en az 50 faktörlük güneş kremi sürmelisiniz. Ancak güneş kremini seçerken UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu olmasına dikkat etmelisiniz. Güneş kremini suya girip çıktıktan sonra tekrarlayın. Şapkanızı ve güneş gözlüğünüze takmayı ihmal etmeyin.
Bronzlaşırken açık kıyafetler giyin. Parfüm ve deodorant gibi kokular sıkınmayın. Bronzlaşmak isteyen kadınlar kesinlikle makyajda yapmamalılar. Yüzünüzü bronzlaşırken korumak için krem ya da jel formlu koruyucu ürünler kullanın.

Bir önceki yazımız olan Kayısı çekirdeği yağının cilde faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: Bronzlaşmak için ne yapılıyodu, esmerlesmek icin napilir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.