Bronzlaşmak için yapılmaması gerekenler

Bronzlaşmak için yapılmaması gerekenler
Yaz aylarında hemen hemen her bayanın ve nadirde olsa erkeklerin yapmış olduğu bazı bronzlaşma hataları bulunduğundan, uzmanlar yaz aylarına girmeden önce bronzlaşmak isteyenlere tüm uyarıları yapıyorlar. Peki bronzlaşmak için yapılmaması gerekenler nelerdir? Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı’nda görevli Doç.Dr. Ancak bu uyarıları dikkate alanda var, almayanda.

Bronzlaşırken sağlığından olanlar arasına girmek istemiyorsanız sağlıklı bronzlaşma yöntemlerine yönelmeli ve bronzlaşma hatalarından uzak durmalısınız.
Güzel olayım diye bronzlaşmak isterken sağlığınızdan olmak istemiyorsanız kesinlikle bronzlaşma hatalarına düşmemeli ve uzmanların bronzlaşırken yapılan hatalar hakkında yaptık oldukları açıklamalara kulak vermelisiniz. Mualla Polat cevaplıyor:
Mualla Polat bronzlaşmak isteyenlerin kullanmış oldukları kola ve havuç yağının deride güneşin oluşturabileceği kanser riskini arttırdığını söylemektedir
Cilt kanserini tetikleyen bu yağlardan uzak durmalısınız. Polat aynı zamanda öğle vakitlerinde güneş banyosu yapılmasını önermemektedir. Çünkü bu saatlerde yapılan güneş banyosu, güneş ışınlarının öğle zamanlarında dik gelmesinden dolayı deride ciddi hasarlar oluşturmaktadır. Hele ki öğle saatinden akşama kadar güneşlenmek çok çok yanlıştır. Sabahın 10.30’u ve öğleden sonra 15.30 güney banyosu yapmak ve bronzlaşmak için en uygun zamanlardır.

Bir önceki Bronzlaşmak için ne yapmalı? başlıklı konumuzda bronzlaşmak, bronzlaşmak için ve bronzlaşmak için ne yapmalıyım hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bronzlasmaq, erkek nasıl bronzlaşılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.