Bu sorular erkekleri çıldırtıyor

Bu sorular erkekleri çıldırtıyor
Bu yüzden de çileden çıkarlar.
Kadınlar zaman zaman erkeklerin kendilerini anlamadığından dert yanar. Kadınların soruyla öğrenmek istediklerini, erkekler farklı algılarlar. Aslında bazı konularda haksız da sayılmazlar. Ama bilinmesi gereken bir gerçek vardır
Neden mi? İşte kadınların sordukları ve erkeklerin algıladıkları…
SORU: Arkadaşımı güzel buluyor musun?
Onun anladığı: Arkadaşımın benden daha güzel olduğunu düşünüyor, ona karşı bir şeyler mi hissediyorsun?
Gerçek: Bu soruya yanıt vermek erkekler için son derece güçtür. Düşünsenize, eğer “Evet, arkadaşın gerçekten çok güzel bir kız” derse, 24 saatini, “senin de çok güzel olduğuna ve onun senin kadar çekici olmadığına” seni ikna etmekle geçirecektir. Eğer “Pek de güzel sayılmaz” derse, bu sefer de saatlerce, sizin, arkadaşınızın güzel yönlerini anlatmanızı dinlemek zorunda kalacaktır.
Çözüm: En iyisi, bu soruyu sorarak hem kendinizin hem de onun başını ağrıtmayın!
SORU: Benden önce birlikte olduğun kızı gerçekten sevmiş miydin?
Onun anladığı: Lütfen daha önce hiçbir kızdan benim kadar etkilenmediğini itiraf et sevgilim.
Gerçek: Eğer size önceki kız arkadaşını sevmediğini söylerse, bu sefer de sizi gerçekten sevip sevmediğini düşüneceksiniz. Onu sevmiş olduğunu söylediğindeyse, sizi daha çok sevdiğini kanıtlamasını isteyeceksiniz.
Çözüm: Her şeye rağmen sizinle tanışmadan önce başkalarından etkilenmesinin son derece normal olduğunu kabul etmelisiniz. O nedenle de bu tarz sorularla romantik günlerinize gölge düşürmeyin.
SORU: Biraz kilo aldım. Rejime mi başlasam acaba?
Onun anladığı: Bakalım beni şişko buluyor musun?

Gerçek: İşte, kadınların klasik sorunlarından biri. Yok “Zayıfım”, yok “Şişmanım”… İşin aslı, erkekler kızların bu görünüş kaygısını anlarlar ama sürekli bu kaygıyla yaşamalarına bir anlam veremezler. Size, “Evet, kilo aldın” demesi aslında şişman olduğunuz anlamına gelmese de, sizin öyle düşüneceğinizi bildiğinden “Şimdi ne desem?” kaygısına kapılabilir. Sonuçta da “Yemene bak, sana kilo da yakışır” gibi bir yanıtla olayı kapatmaya çalışır.
Çözüm: Biliyor musunuz, erkekler, yanlarında yemek yemeyen kızlardan hiç mi hiç hoşlanmazlar.
SORU: Emin misin? Emin misin?
Onun anladığı: Bana sakın yalan söyleme…
Gerçek: “Seni seviyorum” deyince siz “Emin misin” gibi bir yanıtla karşılık veriyorsanız, zavallı sevgilinizin işi çok güç demektir. Çünkü siz söylediklerine “mutluluktan inanmadığınız” için böyle sorarken, o “ona inanmadığınız” için öyle söylediğinizi zannedecektir.
Çözüm: Anlaşmaya varmak için ona karşı imalı sözler kullanmak yerine, açıkça duygularınızdan bahsedebilirsiniz. Hem böylelikle, dürüst davranmakla sevgilinizin kalbini bir kez daha fethedebilirsiniz.
SORU: Beni neden seviyorsun?
Onun anladığı: Sevdiğim ve duymaktan hoşlandığım bir yanım var. Bakalım bunun farkına varabildin mi?
Gerçek: Herkesin kendine has bir özelliği vardır. Saçlar, etkileyici gözler, hem kaçık hem de zeki olmak… Ama erkek arkadaşınız sizi tamamen farklı nedenlerden de seviyor olabilir. Olaylara bakış açınız, aradığı huzuru sizde buluyor olması gibi… İşin kötüsü erkekler genelde bu tür şeyleri itiraf etmekten kaçınırlar. O yüzden size beklediğiniz yanıtı vermesi zordur. Üstelik gerçekleri söylediğinde şımaracağınızı da düşünürler.
Çözüm: Ona karşı açık olun! Birlikte olduğunuz erkeğe neden onu sevdiğinizi açık açık anlatırsanız, muhtemelen o da size karşı açık davranacaktır. Bakılanlar: erkekleri çıldırtan sorular

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.