Bunaltıcı sıcaklar unutkanlığa neden oluyor

Bunaltıcı sıcaklar unutkanlığa neden oluyor

Küresel ısınmayla birlikte artan sıcaklar, unutkanlığı da tetikliyor.
Küresel ısınmanın etkisiyle artan aşırı sıcaklar, insanların hayatlarını olumsuz yönde etkilediği gibi unutkanlığı da artırıyor. Her gün binlerce yolcunun seyahat ettiği Bursaray’da, kredi kartından çocuk bezine, bastondan cep telefonuna kadar çok sayıda eşya unutuluyor. Her gün binlerce vatandaşın seyahat ettiği Bursaray’da sıcakların etkisiyle unutulan eşyaların sayısının arttığı bildirildi.
Küresel ısınma insan hayatını birçok yönden etkilediği gibi sıcaktan bunalan vatandaşların da eşyalarını toplu taşıma araçlarında unutmasına sebebiyet veriyor
2002 yılından bugüne kadar Bursalı vatandaşlara hizmet veren Bursaray’ın kayıp eşya bürosunda yaz sıcakları sebebiyle unutulan eşya sayısında artış yaşandı. Bursaray Acemler İstasyonu’nda hizmet veren Kayıp Eşya Bürosu Sorumlusu Havva Çetin, yaz mevsimi içerisinde artan kayıp eşyalar arasında nüfus cüzdanından bastonlara, otomobil anahtarından çocuk bezlerine, kredi kartlarından güneş gözlüklerine kadar birçok eşya olduğunu söyledi.Bunaltıcı sıcaklarda kayıp eşya sayısında artış yaşandığını belirten Havva Çetin, yaz mevsiminde fazla kullanılan güneş gözlüklerinin en çok unutulan eşyalar arasında olduğunu kaydetti.

Lüks otomobil anahtarları ve çek defterlerinin de unutulan eşyalar listesinde olduğunu dile getiren Çetin, “Büroda şu an bin 500′e yakın kayıp eşya mevcut. Yaz aylarında vatandaşlar, güneş gözlüklerini, cep telefonlarını, şapkalarını tren istasyonlarında unutuyor. Ulaşabildiklerimize kendimiz arayarak iletişim kurmaya çalışıyoruz. Kayıp eşyaların üçte biri ancak sahibini buluyor. Okulların başlamasına yakın bu zamanlarda kırtasiye araç ve gereçlerinde de kayıp sayısı arttı” dedi.
Bir önceki Sistitten korunmanın formülü süt ürünleri ve meyve suları başlıklı konumuzda D vitamini, mesane iltihabı ve sistit hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.