Bunama ile alzheimer arasındaki fark

Bunama ile alzheimer arasındaki fark

Bunama ve alzheimer aynı şey mi?
Bunama ile Alzheimer arasındaki farklar
Alzheimer hastalığı, hafıza, düşünce ve davranış sorunlarına sebebiyet veren bir bunama çeşidi hastalığı olmakta ve bunama ile alzheimer bu sebeple kesinlikle karıştırılmamalıdır.
Son dönemlerde zaman ve yer kavramıyla ile ilgili kamaşıklıklar yaşıyorsanız, konuşurken kelime bulmakta ve cümle kurmakta zorlanıyorsanız, unutkanlığınız günlük yaşantınızı etkileyecek boyuta gelmiş ise siz Alzheimer hastası olabilirsiniz. Gelin hep birlikte alzhemier ve buna arasında ne gibi bir fark var yazımızın devamından öğrenelim. Ölümle sonuçlanabilecek ciddi tablolara sebebiyet verebilen bir rahatsızlık olan Alzheimer, ilk evrelerde bilinçli bir yaklaşım sayesinde yavaşlatılıp, ilerlemesi durdurulabilir. Pek çok insan ise Alzheimer ve bunamanın aynı hastalık olup olmadığını merak ederler
Bunamanın pek çok çeşidi bulunur ve bunlar arasında Alzheimer en ciddi, en yaygın ve geri dönüşü de olmayan bir bunama hastalığıdır. Alzheimer hastalığı genellikle yavaş ilermekte ve zaman içinde günlük yaşantımızı ciddi manada etkileyecek boyutlara gelerek çevreyi, insanları ve kişiye kendini unutturan bir hastalık halini alır.

Tüm bunama vakalarının %50-70’si Alzheimer hastasıdır. Bunama ile Alzheimer arasındaki fark, Alzheimer’ın yaşamı etkileyecek boyutlara ulaşmasıdır. Bunama hastalığının diğer çeşitlerinde bu tür ciddi vakalara rastlanmaz. Kısa dönemli unutkanlık yaşanır ancak, unutulan şeyler daha sonra ya da zihnin zorlanması ile yeniden hatırlanır; fakat Alzheimer hastalığında kalıcı bir bellek kaybı söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan Somatizasyon bozukluğu tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: bunama ve alzheimer arasındaki farklar, saglik azemir in belirtileri nelerdir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.