Burun ameliyatlarında doğrular ve yanlışlar

Burun ameliyatlarında doğrular ve yanlışlar
Hepinizin bildiği gibi kırık oluşan yerde de morluk ve şişlik oluşması kaçınılmaz sonuçlardır.

– Burun ameliyatı olduktan birkaç yıl sonra burun ucunda mutlaka bir düşme oluşur: YANLIŞ!
Burnun çatısını yukarda kemik, uç kısımda ise kıkırdaklar oluşturmaktadır.
Günümüzde estetik görünmek kaygısıyla sıklıkla tercih edilen burun ameliyatları ile ilgili bildiğimiz bazı kanıların doğru, bazılarının da yanlış olduğunu biliyor musunuz? İşte uzmanların açıklamalarıyla estetik veya sağlık için yapılan burun ameliyatlarının doğruları ve yanlışları…
Op.
– Burun ameliyatı sonrası morluk ve şişlik kaçınılmaz sonuçlardır: DOĞRU!
Burun ameliyatları burun deliklerinden girilerek yapılan ve bir kısmı görerek bir kısmı ise el yordamıyla görmeden yapılan ameliyatlardır ve klasik bir burun ameliyatında burun çatısı birkaç yerden kırılır ve yeniden oluşturulur yani istemli ve kontrollü kırık oluşturulan ameliyatlardır. Dr. Sina Mengi’nin konu hakkındaki açıklamaları:
– Burun ameliyatı her yaşta yapılabilir: YANLIŞ!
Çünkü burun ameliyatı yapılabilmesi için kişinin kemik gelişiminin tamamlanması gereklidir, bu nedenle kişinin 18 yaşına gelmesi beklenmeli daha sonra ameliyat planlanmalıdır
Burun ameliyatı sırasında hem kemik çatı hem de kıkırdak çatı ile ilgili müdahaleler yapılır. Ancak, bu müdahalelerin sonunda çatı tekrar oluşturulur ve bu çatı burnun yumuşak dokusunu taşıma görevini üstlenir. Usulünce ve profesyonel ellerde yapılan burun ameliyatlarından sonra burun ucunda düşme söz konusu değildir.
– Burun ameliyatından sonra bir süre gözlük takmamak gerekmektedir: DOĞRU!
Burun ameliyatlarından hemen sonra burun köküne oturan gözlükler takıldığında, bu bölgenin iyileşmesi henüz tamamlanmadığı için iz oluşabilir. Bu nedenle burun ameliyatlarından sonra doktorunuzun uygun gördüğü süre burun köküne oturan gözlükler takmayın.
– Burun estetiği olmayı planlayan bir hastada, aynı zamanda orta hatta eğrilik varsa ikinci bir ameliyat gerekir: YANLIŞ!
Burun estetiği sırasında burnun orta hattı da tamamen ortaya konduğu için, buradaki eğriliklerde aynı ameliyat sırasında giderilebilir.
Bir önceki Bölgesel yağlardan kolayca kurtulun başlıklı konumuzda diyet yapmak, kilo vermek ve liposuction hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.