Burun eti büyümesi tedavisi

Burun eti büyümesi tedavisi
Burun etleri yaşam boyunca bazen büyüme bazen de küçülme göstermekteler. Ancak çoğu kişi geniz eti ve polipler gibi burun etinin sonradan oluştuğunu ve zararlı olduğunu düşünürler. Özellikle mukoza dediğimiz burun erini saran zar tabakası bu görevleri yerine getiren asıl kısımdır. Oysa ki burun etleri doğuştan sağlıklı olan her insanda bulunmakta ve büyümedikleri müddetçe de hiçbir zararları dokunmamakta, aksine solunum için oldukça faydalı dokulardır.

Burun etleri soluduğumuz havayı nemlendirme, ısıtma, temizleme yani bir nevi süzgeç görevi görmekteler.
Normalde toplam altı tane (üç tane sağ, üç tane sol tarafta) burun etine sahibiz
Örneğin siz soğuk havadaysanız burun eti havayı ısıtmak amacıyla daha fazla çalışacağı için büyüme gösterecektir. Bu durum soğuk havalarda burun tıkanıklığının kanıtıdır. Eğer ki aşırı sıcak bir ortamdaysanız bu kez de burun etleri geçici olarak küçülecektir. Normal şartlarda ki bir ortama girdiğiniz zaman burun etinin büyüklüğü de normale dönecektir.
Geçici olarak bu şekilde büyüme ve küçülme gösteren burun etleri ne yazık ki kalıcı olarak da büyüme göstermekteler. Bunun etinin kalıcı büyümesi burnunuzun tıkamasına yol açacağı için nefes almanızı da zorlaştıracaktır. Alerjik nezle, kronik sinüzit, kötü hava koşullarına sahip yerlerde yaşamak, uzun süre burun açıcı damlalar kullanmak burun etinin büyümesi sebepleri arasında sayabileceklerimizdir.
Burun eti büyümesi sorunu ile karşı karşıya kalındığı zaman muhakkak hekime danışmalı ve tedavi olunmalıdır. Özellikle ilk evrelerinde tedavisi daha kolaydır. Bu aşamada ilaçtedavi etkili olur; ancak ilerlediği durumlarda cerrahi veya radyofrekans uygulamasına gerek duyulur.

Radyofrekans ile burun eti büyümesi son zamanlarda çoğu hastanın en çok tercih ettiği burun eti büyümesi tedavi yöntemlerindendir. İlacın yetersiz kaldığı durumlarda ameliyat olmak istemeyen hastalara radyofrekans tedavisi önerilir.

Bir önceki yazımız olan Kök hücre nasıl toplanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: gebelikte burun eti büyümesi ve tedavisi, maranki burun eti büyümesi, burun eti şişmesi bitkisel tedavi, burun eti tedavisi, burunda et buyuklugu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.