Burundaki siyah noktalar için bitkisel çözüm

Burundaki siyah noktalar için bitkisel çözüm
Burun bölgesinde yağ oranının fazla olmasından kaynaklanan bu soruna şifalı bitkilerle çözüm bulabilirsiniz.

Burun bölgesindeki siyah noktalara bitkisel çözüm arayanlara herbalistlerin önerisi aşağıdaki bitkisel içerikli merhemdir. Aynısafha (nergis) bitkisi ile hazırlanan bu merhem burundaki siyah noktalara çok iyi gelecektir. İçine 500 gr tereyağı (kuyruk yağı da olabilir) ekleyerek bitkiler çıtırdayana kadar kavrulur.
Çok fazla rastlanılan cilt problemlerinden birisi olan siyah noktalar, genel sağlığı hiçbir şekilde etkilemezler ancak en çok burunda meydana geldiği için yüzün tam ortasında çirkin bir görünüme sebep olduklarından bireyler bu durumdan çok rahatsız olur. İşte aynısafha merheminin hazırlanışı:
İki avuç dolusu aynısafya çiçeklerinden, yapraklarından ve saplarından ayrılmadan ince ince kıyılır
Ardından tencerenin ağzı kapalı olarak bir gece bekletilir. Ertesi gün tekrar ısıtılır ve tülbent yardımıyla süzülür. Daha sonra burna her gün sürülür. Merhemi cam kavanozda saklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Düğün öncesi estetik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: burundaki siyah noktalara kesin çözüm, siyah noktalara cözüm, siyahnoktalsrs, burundakı sıyah noktalar ıcın lazer tedavısı, burundaki siyah noktalar kesin çözüm

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.