C vitamini ile kalp krizini engelleyin

C vitamini ile kalp krizini engelleyin

Histamini düşürür
C vitamini, suda çözünür bir vitamindir. Son çalışmalar, C vitamini tamamlayıcılarının kalp hastalığına bağlı erken ölümleri önleyebildiğini söyler ve bu vitamin, ölümcül kalp krizlerini engellemekte düşük kolesterol düzeyleri ya da düşük yağlı diyetten bile önemli bir faktör olabilir. Bağ dokusu hücrelerini bir arada tutan madde olan kolejenin formasyonu için gereklidir (Kalojen, ayrıca yeni hücre ve dokuların üretimi için de temeldir).
Daha uzun yaşamak istiyorsanız, askorbit asit yani C vitamini alın. Bazı çalışmalar, C vitamininin, yaygın soğuk algınlığını önleyemese de kandaki histamin özelliğini yüzde 40′a kadar düşürerek, soğuk algınlığı şiddetini azalttığını gösterir (Histamin, soğuk algınlığına ve alerjilere eşlik eden burun akıntısına ve gözlerin sulanmasına neden olur).

C vitamininin en iyi doğal kaynakları; mango, kivi, greyfurt, brokoli, kantolop kavunu, çilek, tatlı kırmızı biber, tatlı patates ve portakal suyudur
Günlük önerilen miktar 60 mg’dır. Fazla C vitamini, burun kanamasına, ishale, fazla idrarara ve isiliğe neden olabilir.
Bir önceki Aspirin felç, kalp hastalığı ve kansere iyi geliyor başlıklı konumuzda artrit, aspirin ve bebek aspirini hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kandaki histamin dusurmek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.