Çay kalp sağlığına iyi geliyor

Çay kalp sağlığına iyi geliyor

Yaş ortalaması 33 olan ve 19 sağlıklı erkekten oluşan bir grupla yürütülen araştırmada, katılımcılara her biri bir hafta süren beş periyotluk sürelerde, beş farklı siyah çay miktarı verildi. Tek bir fincan normal siyah çay ile başlayan koruyucu sonuçlar, siyah çayın her gün çay içen kişilerde kalp ve damarlar üzerinde nasıl etkili olacağına işaret etmektedir.”
Bir önceki Kalp dostu besinler başlıklı konumuzda düşük kolesterol, kalbi kuvvetlendirmek ve kalp dostu besinler hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: cay icmek kalp yetmezleri.
İtalya’daki L’Aquila Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırma, günde bir bardak siyah çay içmenin kalp ve damar hastalıklarına karşı korunmaya yardımcı olabileceğini ortaya koydu.
Çalışmanın başında yer alan Profesör Claudio Ferri sonuçları şöyle değerlendirdi:

“Çalışmamız sayesinde damar işlevinde iyileşmenin, günlük bir fincan siyah çay tüketimiyle başladığını ve bu miktarın artırılmasının daha da etkili sonuçlar verdiğini açıkça göstermiş olduk. Aynı zamanda, siyah çay tüketiminin kan basıncını düşürdüğü ve damar sertliğini azaltarak kan damarlarının elastik kapasitesinin arttığını gözlemledik

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.