Çift rahimle hamile kalınır mı?

Çift rahimle hamile kalınır mı?

Genital organ bozukluğu olarak kabul edilen çift rahim, tıp dalında uterus didelfis olarak tanımlanmakta ve her iki rahminde rahim ağızları bulunmaktadır. Bu sorunu yaşayan kadınlarda hiçbir anormallik yoktur.
Çift rahimle gebe kalınır mı? Çift rahime sahip olan her kadının en çok merak ve endişe ettiği bu soruya kadın hastalıkları ve doğum uzmanları açıklayıcı ve iç ferahlatıcı bir yanıt verdiler. Ender olarak görülen bu bozukluğa rağmen iki vajina ayrı bir serviks, rahim ve yumurtalık kanalına bağlıdır. Çift rahimle hamile kalınır mı sorusuna uzmanların cevabı “evet” oldu
Bu nedenle döllenmenin gerçekleşmesi içinde bir sorun yok demektir. Döllenme rahmin birinde sorunsuz olarak gerçekleşir.
Çift rahimde sık karşılaşılan sorun ise rahmin dar olmasından kaynaklı bebeğin büyümesi ile rahme sığmamaya başlamasıdır. Bu sebeple erken doğum ve düşükler sıkça olur. Bu tür durumlardan korunmak için hekiminizle sürekli bağlantı halinde olmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte sakıncalı hareketler nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: çift rahim ameliyatı, çift rahim ameliyatı nasıl olur, çift rahim hakkında bilgi, çift rahim, çift rahim zararları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.