Çiftlerin kavgası ilişkiyi besliyor

Çiftlerin kavgası ilişkiyi besliyor
Birbirlerine karşı gizli bir nefret besleme ihtimalleri oldukça yüksek.
Uzmanlar, karı-koca tartışmalarının olumlu sonları olduğuna inanıyor.
Aşırıya kaçmamak şartıyla çiftlerin birbirleriyle kavga etmesinin ilişkiyi beslediğini ve sağlamlaştırdığını biliyor muydunuz? Evlilik terapistlerine göre tartışmaktan çekinen çiftler zamanla birbirlerinden nefret eder hale geliyor. Söylenmeyen cümleler, bastırılan tepkiler, zamanla birikerek, sevginin yok olmasına sebep olabiliyor. Gerilimi atmak, çiftin ilişkisini yeniden biçimlendirmeye katkı sağlamak, periyodik olarak kuralları, limitleri yenilemek, ilişkiyi ileriye götürmek gibi…
Kavga etmek ve tartışmaktan çekinen çiftlerin riski ise çok büyük

Peki ya tartışmanın ideal sıklığı ne olmalı? Tabii ki eşinizle her an tartışma halinde olmayacaksınız. Ama ortaya çıkan sorunları birlikte aşabilmek için tartışmalısınız.
Sınırı aşmadan…
Eşinizle bir problemi çözmek için tartışırken, sesinizin fazla yükselmemesine ve sınırı aşmamaya dikkat edin. Tartışma sırasında, onu kıracak ve rencide edecek kelimelerden kaçının.
Tartışmalar ve kavgalar, evliliğin tuzu biberidir. Dozunda olduğu sürece, ilişkiye renk ve heyecan katar. Ancak, olur olmaz sebeplerden dolayı tartışmaya girmek anlamsızdır. Örneğin kayıp anahtarlar, eşinizin unutkanlığı, sizi bekletmesi gibi incir çekirdeğini doldurmayan konularda, birbirinizi boş yere üzmeyin.

Bir de erkeklerin oldukça hassas olduğu konularda dengeleri çok iyi ayarlamalısınız. Evliliğinizin geleceği, seksüel performansı, annesi gibi konularda onunla tartışırken, kelimelerinizi özenle seçmelisiniz.
Kavganın püf noktaları
Bazen, tartışmalar kavgaya dönüşebilir. Ancak, kavga etmenin de bir adabı vardır. İşte size kavganın püf noktaları:
– Unutmayın ki hiçbir erkek, ciyak ciyak bağıran bir kadına çok fazla tahammül edemez. Eğer kavga sırasında kendinizi kontrol edemezseniz, kocanızı kendinizden uzaklaştırırsınız. Sonuçta da ihanete uğramak kaçınılmaz olur.
– İsteklerinizi ya da kızgınlıklarını mantıklı cümleler kurarak anlatın. Aynı cümleyi defalarca tekrar ederek, yaptığınız tartışmada hiçbir sonuca ulaşamazsınız.
– Kendiniz konuşup kendiniz dinlemeyin. Kocanızın konuşmalarına kulaklarınızı tıkamayın. Bakılanlar: Ciftlerin kavga etmemesi icin, evli çiftlerin tartışma sebepleri, evlilikte kavga sıklığı, hamilelikte kocayla kavga, iliskide cok kavga nelere sebeb olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.