Cilde parlaklık veren maskeler

Cilde parlaklık veren maskeler

Cildimiz en temel giysimiz olma özelliğini taşıdığı için ona hak ettiği değer vermek ve korumak birincil vazifelerimiz arasında yer aldığını bilerek birçoğumuz bu vazifeyi layıklıyla yerine getirmekteyiz. Ama üzülmeyin, doğanın eczanesinde her sorunun çaresi bulunmaktadır.

 
Cildin parlaklığını kaybetmesi estetik görünümü doğrudan etkileyen bir sorun olduğu için özellikle bayanlar tarafından çok kafaya takılmaktadır. Ancak evinizde hazırlayacağınız bitkisel maskeler ile bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilir ve cildinize eskisinden bile daha parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Cildimiz için her şeyi yapmamıza rağmen belki yetersizlikten belki de doğru sandığımız ama yanlış uyguladığımız yöntemlerden dolayı, cilt sorunlarının ortadan kalkmaması ya da cildimizin parlaklığını kaybetmesi gibi yeni sorunlarla karşılaşmak bizi oldukça bedbaht bir duruma sokar
İşte cilde parlaklık veren maske tarifleri hanımlar;
 

Cilde parlaklık veren güzellik maskeleri

 
Bal maskesi
Üç yemek kaşığı portakal suyu ve iki yemek kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyerek yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Eğer cildiniz kuru ise içine birkaç damla zeytin yağı veya badem yağı ekleyebilirsiniz.

Yumurta maskesi
Bir yumurtanın sarısı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Karışıma pişmemiş yulaf ekleyin.Macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve karışımı yüzünüze sürüp yirmi dakika beklettikten sonra yıkayın.
Papaya maskesi
Bir adet papayayı kaşıkla ezerek içine bir yemek kaşığı bal ekleyin. Kalınkıvama gelene kadar karıştırıp karışımı hafifçe yüzünüze sürün. Yirmi dakika bekletin ve durulayın.
Salatalık maskesi
1 adet orta büyüklükte salatalığı blender yardımı ile yarım su bardağı yoğurtla karıştırın. Yağlı bir cildiniz varsa yağsız, kuru cilt için tam yağlı yoğurt kullanabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze eşit miktarda yayın ve 20 dakika bekledikten sonra durulayın.

Bir önceki yazımız olan Nemlendirici saç maskesi tarifleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: cilt parlaklığı için maske, cildin parlaklığı için maske, cilde aninda parlaklik veren maske, cilde parlaklik veren maske, yuzparlaligiicinbitkiselcoz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.