Cilde parlaklık veren yiyecekler

Cilde parlaklık veren yiyecekler

 

Cilde parlaklık veren sebzeler ve meyveler

Parlak bir cilt için tüketilmesi gereken besinlerin başında sebzeler gelmektedir. Bayanların en büyük arzularından biri ciltlerinin bir bebek kadar pürüzsüz ve parlak olması olduğu için bu parlaklığı kazanmasını sağlamaya yönelik uygulamayacakları yöntemler yoktur. Sebzeler cildimizi besleyen ve parlaklık kazanmasını sağlayan en önemli besinlerdir. Ancak her duyulan ve faydalı olduğu söylenen uygulamaların cildinize zarar verme ihtimali de olduğu için, bu yüzden siz en sağlıklı yol olan cildinizi içeriden beslemeye yönelin.
Cildinizin mat olmasından yana şikayetleriniz varsa ve cildinize nasıl parlaklık kazandıracağınızı düşünüyorsanız, cildinizi içten besleyecek olan yiyeceklere ağırlık vererek cildinize parlaklık kazandırmanızı öneririz
Bilimsel araştırmalarla da kanıtlanan bu gerçek, cildimize parlaklık kazandırmak için bizi sebzeler yöneltmektedir.

Cilde parlaklık kazandıran sebzelerin başında ıspanak gelmektedir. Ispanağı haşlayarak, salatalara doğrayarak, böreklerde kullanarak bol bol tüketebilirsiniz. Ispanağın yanı sıra brokoli, fasulye ve fesleğende cilde parlaklık veren gıdalar arasındadır.
Cilde parlaklık veren meyveler arasında başı çeken ise havuçtur. Havucu,  şeftali, kayısı, mango ve papaya takip etmektedir. Bu meyveleri haftada 3-4 kez tüketerek cildinizin hiç olmadığı kadar parlak olmasını sağlayabilirsiniz.
Bir önceki Güneş lekelerine bitkisel çözümler başlıklı konumuzda güneş lekeleri nasıl geçer hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: cilde parlaklik veren besinler, cilde parlaklik veren meyveler, cilde parlaklik veren bitgisel tarifler, cilde parlaklık veren yiyecekler, cilde pembelik veren gidalar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.