Cilt doktoru balıklar

Cilt doktoru balıklar

Tahriş olmuş durumdaki veya herhangi bir enfeksiyonla oluşmuş cilt dokusundaki yaraları, egzama, cerahatli sivilceler ve sedef hastalığı oluşumları; 2-10 cm.
Tedaviden olumlu sonuç alınabilmesi; kaplıcada 21 gün kalınmasına ve sabahları aç karnına birkaç bardak şifalı su içilmesine bağlı.
Bu balıklar yaraları temizliyor
Kaplıcada havuza giren kişilerin etrafında ince kahverengi, gri ve bej rengindeki sazan ve kayabalığı türü balıklar dolaşmaya ve ciltte hastalık belirtisi olan yerleri temizlemeye başlıyor. büyüklüğündeki Cyprinide (sazangiller familyasından), Cyprinion Macrostamus (beni balığı) ve Garra Rufa (yağlı balık) türündeki balıklar tarafından iyileştirilmekte ve ciltteki izler kaybolmaktadır. Dişleri olmayan bu balıklar, 36-37 derece sıcaklıktaki suyun yumuşatmış olduğu kabarık yara kabuklarını kopartarak, cilt pürüzsüz hale gelinceye kadar temizliyor

Diğer taraftan, yerden kaynayan su içindeki kabarcıkla ve balıkların vücut üzerine yaptığı darbelerle vücutta bir gevşeme ve dinlenme de görülmektedir.

Sedef hastalığına çözüm
Hasta, sabah kahvaltı yapmadan kaplıcadaki şifalı sudan 3-5 bardak içiyor. Şifalı suyu içen hasta, kahvaltısını yaptıktan sonra havuza girmeli. İçinde cilt hastalıklarının tedavisinde etkin olduğu bilinen selenyum bulunan suda, 3-6 santimetre boyundaki ‘doktor balıklar’ işleme başlıyor.
Bu balıklar delici, emici ve pansumancı olarak 3′e ayrılıyor. Bir günde belirli aralıklarla 8 saat havuza giren ve kaplıcanın şifalı suyundan içerek, 21 gün tedavisini sürdüren sedef hastaları, yüzde 98 oranında tedaviden sonuç alıyor.
Bir önceki Cildinizin yaşlanmasını önleyin başlıklı konumuzda cilt bakımı, cilt güzelliği ve Cilt Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: BALİKLA TEDAVİSİ

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.