Cilt lekesi için bitkisel çözümler

Cilt lekesi için bitkisel çözümler
Bu yöntemler arasından size en uygun olanı seçip uygulamaya başlarsanız kısa bir süre sonra da lekelerinizden kurtulmanın mutluluğunu yaşarsanız. Cildinizde her ne sebepten olursa olsun lekeler bulunuyorsa bu lekeleri bitkisel yöntemlerle yok edebilirsiniz.

Bitkisel cilt lekesi tedavisi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Güneş ışınlarının yanı sıra sivilceler, gebelik, antibiyotik kullanımı, yanlış kozmetik seçimleri de cilt lekelenmelerine yol açan etkenler arasındadır.
Yaz aylarında ülkemize dik açı ile vuran güneş ışınları, daha çok öğle vakitlerinde dışarı çıkıldığı zaman cildimizde zarara yol açarak, yaz aylarının sorunlarından olan lekelere sebebiyet veriyor. Uzmanlar cilt lekelerinden kurtulmak isteyenlere bitkilerle hazırlanan peelingleri önermekteler
Peeling yaklaşık 3 ay uygulandığı zaman cildinizdeki lekeleri yok edecektir.
Peelingin yanı sıra bitkisel temizleme jelleri de lekelerin yok olmasına muavenet edecektir. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz her biri birer avuç olmak üzere kekik, papatya, limon ve biberiyeyi yarım litre gül suyunun içine koyun ve bir taşım ocakta kaynatın. Ardından bu karışımı iki avuç yeşil kil ile karıştırın. Bulamaç gibi bir karışım elde edeceksiniz. Bu karışıma son olarak bir kahve kaşığı adaçayı esansı ekleyin ve haftada bir kere cildinizi bu karışım ile ovun. Peelingi cildinize sürdükten sonra yavaş yavaş yüzünüzü 10 dakika kadar ovun ve durulayın. Ardından da cilt tipinize uygun nemlendirici sürün.

Eğer ki cildiniz kuru ise o zaman da cilt tipinize uygun bir temizleme jeli ile önce cildinizi temizleyin ve ardından da avokado veya jojoba yağını tüm yüzünüze sürerek iyice yedirin. Her biri birer avuç olmak şartıyla at kuyruğu, mücver çiçeği, bir parça avokado meyvesi, papatya ve hatmi bitkilerini yarım litre gül suyuna ekleyin, bir taşım kaynatın. Kaynadıktan sonra içine iki avuç toz yosun veya soya unu ekleyin. Bulamaç gibi bir karışım elde edeceksiniz. Son olarak içine bir tatlı kaşığı arı sütü ekleyin ve cildinizi haftada bir kere bu karışım ile ovun.
Bir önceki Suna Dumankaya selülit maskesi başlıklı konumuzda Suna Dumankaya hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: cilt lekelerine yaninda cozum

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.