Çocuğunuzun aşılarını ihmal etmeyin

Çocuğunuzun aşılarını ihmal etmeyin

Aşılar çocuklarımızı hastalıklardan korumanın en güvenli yolu. Ancak, aşı konusunda dünyada ulaşılan son noktayı, son gelişmeleri öğrenmek ve bebeğinizin aşı takvimini yaptırmak için Türkiye’nin her yerinden ücretsiz olarak hizmet veren 0 800 211 33 31 numaralı telefondan Aşı Danışma Merkezi’ni de arayabilirsiniz. Oysa, bu acı veren sonuçlardan korunmak öyle kolay ki… Yeter ki bebeğinizin “aşı takvimi”ni doğru bir şekilde yaptırın ve uygulayın.
“Aşı takvimi” için doktorunuz sizi yönlendirecektir. Aşı olmadığı için hastalanan, sakat kalan, hatta yaşamını yitiren bebekler ne yazık ki var
Ayrıca, erişkin aşıları için de aynı numaradan yardım alabilirsiniz. Aşı Danışma Merkezi’inden Sibel Bayar’ın verdiği bilgilere göre; yalnızca çocukluk çağı aşılarına ilişkin bilgiler değil, Hepatit A, Hepatit B, zatürree, grip, vb. konularda aşı alanındaki gelişmeleri de öğrenmek mümkün.

Bir önceki Oruç tutmak kronik hastalara önerilmiyor başlıklı konumuzda böbrek rahatsızlığı, hipertansiyon ve kalp rahatsızlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.