Çocuklarda Dikkat Eksikliği Nedenleri ve Tedavisi

Çocuklarda Dikkat Eksikliği Nedenleri ve Tedavisi

Çocuğunuza bir iş verdiğiniz de, verdiğiniz görevi yerine geitrmekte zorluk mu çekiyor? Dersleri normalde bir saat sürecekken, o 3 saat de mi yapıyor, ya da yapamıyor mu? Oyun hamurlarıyla ve diğer yetenek gerektiren oyunlarda sürekli başarısız mı oluyor? O halde çocuğunuza dikkat edin, çünkü çocuğunuz da dikkat eksiliği olabilir. Lakin bunun için önce uzman bir doktora gitmelisiniz diyor ve bu konuda endişe etmemenizi öneriyoruz. Çocukların ufaklıkta dikkatlerini bir noktaya toplayabilmesi amacıyla üretilen oyunların oynatılmış olması bu sorunun önüne geçmek için yeterli olacaktır.
 

 
Dikkat eksikliğinin temel sebebi çocukların zeka gelişimlerinin yeterince sağlanamamış olmasıdır. Çünkü çocuklarda dikkat eksikliği ilaçsız da , beyin egzersizleriyle de tedavi edilebiliyor asrkadaşlarım

Bu problem sadece çocuklukta değil, gelecek hayatında, okul ve iş hayatında da süreceği için daha farklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Çocuğunuzun yaşam kalitesinin standartların üstünde olabilmesi dikkat probleminin olmamasıyla ilişkilidir.
Çocuklardaki dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda ilaçsız tedavi yöntemi olan Neurofeedback beyin egzersizi ile başarılı sonuçlar alınabiliyor
Çocuklarda Dikkat Eksikliği Ömür Boyu Başarısızlığa Neden Olur
Uzmanlar, Çocukluk döneminde en çok teşhis edilen dikkat eksikliğinin tedbir alınmadığı takdirde ilerleyen yaşlarda tedavisinin zor bir problem haline geldiğini söylüyor.
Bu çocuklar, yaşıtlarından daha kısa süre dikkatlerini yoğunlaştırabilirler.
Elleri ve ayakları durmaz.

Anlatılan bir şeyi dinlemekte sabırsızdırlar.
Sık sık yerlerinde kalkarlar.
Konuşmayı bölmek isterler.
Soru yöneltildiğinde soru bitmeden cevabını verme durumuna geçerler.
Yönergelere kendilerini veremediklerinden dolayı yanlış ya da eksik yaparlar.
Başladıkları bir etkinliği bitirebilme sabırları yoktur.
Sınıf ortamında arkadaşları ile konuşmak ya da değişik sesler çıkarmak isterler.
Eşyalarını sıklıkla unuturlar, kaybederler.
Sıra bekleyecek sabırları yoktur.
Herhangi bir etkinlik esnasında sık sık bahaneler bularak kalkmak ister; su içeceğim, tuvalete gideceğim gibi sözler duymamız mümkündür.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuklarda dikkat bozuklugunun nedenleri, çoçuklarda dikkat dağınıklığı sebebleri vetedavisi, ÇOCUKLARDA DİKKAT DAĞINIKLIĞINA NELER İYİ GELİR

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.