Çocuklarda göz yaşarması nedenleri

Çocuklarda göz yaşarması nedenleri
Peki nedir çocuklarda göz yaşarması nedenleri? Memorial İstanbul Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nden Op. Dr. Bilhassa bebek ve çocuklarda görülen göz yaşarmalarının nedenleri araştırılmalı ve nedene yönelik tedaviler bir an evvel uygulanmaya başlanmalıdır.
Göz yaşarması bazı bireyler tarafından ciddiye alınmayan bir sorun olduğu için bilirkişiler göz yaşının vücudun salgıladığı basit bir sıvı olarak görülmemesi, aşırı göz yaşarmalarının tedavi edilmesinin altını çizmekteler. Mustafa Temel açıklıyor:

Mustafa Temel, çocuklarda ve bebeklerde görülen aşırı göz yaşarmasının ciddi bir rahatsızlığın işareti olabileceğinin altını çizdi
Göze yabancı bir cisim kaçması, göz kapaklarındaki bozukluklar, göz enfeksiyonları, göz tansiyonu hastalığı, gözde çizilme ve gözyaşı kanalı tıkanıklığı çocuklarda ve bebeklerde göz yaşarması nedenleri arasındadır. Bunların yanı sıra gözyaşı drenaj sistemindeki başka çeşit tıkanıklıklar, doğuştan göz tansiyonu yüksekliği, kapak kenarlarıyla alakalı mütenevvi sorunlar, bazı kornea hastalıkları ve konjonktivite bebeklerde göz yaşarması arasında sayabileceğimiz sebeplerdendir.
Tedavi edilmeyen göz yaşarmaları ileriki dönemlerde çocukların görme sorunlarına da yol açar. Çocuklarda göz yaşarması bazen tek gözde bazen de iki gözde birden görülür. Aileler çocuklarının göz yaşarması sorununu ihmal etmemelidir.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuklarda tek göz yaşarması, bebeklerin gözleri neden yaşarır, göz yaşarmasının nedenleri, çocuklarda göz yaşarması, çocuklarda birden gözyaşarmasi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.