Cumartesi gecesi felcine dikkat

Cumartesi gecesi felcine dikkat
Halit Togay, cumartesi gecesi felci hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı…
– Kollarda veya ellerde yaşanan karıncalanmalar, sinir köklerinin sıkışması sonucu oluşur ve bölge hareket ettirildiğinde geçer.
Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinden Beyin Cerrahı Dr. Alkollüyken bu uyuşukluk fark edilemediğinden, cumartesi gecesi felci olarak tanımlanan rahatsızlık gündeme gelir.
Dans, müzik ve içkinin başrollerde olduğu cumartesi eğlencelerinde, alkolün miktarı arttıkça kişiler için tehlike de büyür. Uzmanlar, bu gibi durumlarda cumartesi felci ile karşılaşılabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor

Uykuya dalarken dikkat
– Cumartesi gecesi felci; kola gelen ana sinirlerden birinin sıkışması sonucu el, bilek ve parmaklarının kaldırılamamasıdır. Alkol ya da uyuşturucu madde alımından sonra, kolu gövdesinin altında kalacak şekilde uykuya dalan kişilerde görülür.

– Bu rahatsızlık, çadırda veya sert yerde yatan sporcularda da görülebilir.
– Alkol alındığı gece; omuzla dirsek arası bölge dıştan baskı altında kalmayacak şekilde, yumuşak ve rahat bir şekilde yatmak önemlidir. En sağlıklısı, sırtüstü yatmaktır. Çok sarhoş bir şekilde yatmamak için uyumadan kahve içmek gibi basit önlemler de düşünülebilir.
– Cumartesi gecesi felci, birkaç saat içinde kendiliğinden geçebileceği gibi bazı ağır vakalarda ilaç tedavisi gerekebilir. Bazen cerrahi müdahaleye de başvurulabilir.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: cumartesi felci

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.