Çürük dişteki bakteriler kalp krizine neden oluyor

Çürük dişteki bakteriler kalp krizine neden oluyor
Diş fırçalarının en az 3 ayda bir değiştirilmesi gerekiyor. En önemlisi gece yatmadan önce mutlaka ve mutlaka dişlerimizi fırçalamamız gerekiyor.
Diş Hekimi Gülbahar Köken, “Dişlerimizi her gün en az 2 ile 3 defa fırçalamalıyız.
Fazla macun kullanarak ağzımızın içerisini köpürtmenin dişlerimiz ve ağız sağlığı açısından çokta önemli değil. Dişlerimizi fırçalarken nohut büyüklüğü kadar macun kullanmak yeterlidir
Önemli olan yediklerimizden ağızda ve diş aralarında kalanları temizlemektir. Dişlerimizi fırçalarken mutlaka fırçamızın ders tarafıyla da dil ve yanaklarımızı da temizlemekte fayda vardır” dedi.
Diş Hekimi Köken, “Sağlıklı bir dişlere sahip olmak için mutlaka altı ayda bir diş hekimine giderek diş kontrolü yaptırmak ve gerek varsa diş tedavisinde bulunmakta fayda var. Her şeyin başı temizlik olduğu için sağlıklı bir deş ve ağız sağlığı içinde temizlik şarttır. Ağızdaki çürük dişlerde bulunan bakteriler özellikle kalbe yerleşerek kalp krizi riski oluşturduğundan ağız ve diş sağlığının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Dişlerimizi temizlerken önce sert olmayan ve üst azı dişlerimizden dairesel

hareketlerle başlayarak fırçalamakta fayda vardır. Dil ve yanak temizliği de ihmal edilmemelidir. Ağız ve diş temizliği bir bütündür” diye konuştu.
Bir önceki Kalp krizi riskinizi azaltmak elimizde başlıklı konumuzda göğüs ağrıları, kalp hastalığı ve kalp krizi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çürük diş öldürürmü

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.