Daha genç göstermenin sırları

Daha genç göstermenin sırları

Kim yaşından daha genç görünmek istemez ki? Eğer kimliğinize bakmadığı sürece kimsenin yaşınızı öğrenmesini istemiyorsanız zamanın karşısında duracak güzellik kurallarını keşfetmelisiniz. Çünkü yaz mevsiminde cilt yaşlanması üzerindeki çevresel etkiler daha da artar.
Güneşten korunun
Zamana meydan okumak istiyorsanız işe güneşten korunarak başlamalısınız.
Yaz mevsimi gibisi var mıdır? Sıcak havanın etkisiyle kendinizi güneşin kollarına bırakır, kimi zaman denizde kimi zaman yeşilliklerde doğanın tadını çıkarırsınız. Fakat aynı zamanda güneşin etkilerinden korunmak ve yaşlanmaya karşı mücadele etmek zorundasınızdır
Evden çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu bir kremi yüzünüze sürmelisiniz. Çünkü güneş yaşlanmayı hızlandırır. Yüzünüzü nemlendirirken göz çevrenizi de unutmamalısınız. Böylece kırışıklıkların oluşmasını engellemiş olursunuz.
Vücudunuzu gösterin
Her zaman kapalı kıyafetler altında kendinizi saklamak sizi yaşlı gösterir. Bu nedenle cesur olmalı ve bronz bacaklarınızı gösterecek etekler, elbiseler giymelisiniz. Eğer bacaklarınız beyazsa bronzlaşmaları için bronzlaştırıcı ürünlerden kullanabilirsiniz.
Tırnakları renklendirin
Genç görünmek istiyorsanız tırnaklarınızı unutmamanız gerekir. Nasıl mı? Onları klasik renklere boyamak yerine yaşınızı daha genç gösterecek renklere boyayarak. Örneğin pembe ya da kırmızı tonlarını seçebilirsiniz.
Makyajı unutmayın
Makyaj, güzel görünmenizi sağlasa da makyaj sonrasında titiz davranmak da çok önemlidir. Cilt makyajdan sonra mutlaka çok iyi temizlenmelidir.
Kurumayı engelleyin
Yıllar geçtikçe cildiniz parlaklığını yitirmeye başlar. Özellikle yaz aylarında dışarıda geçirilen zaman artar; bu da daha fazla güneş ışığına maruz kalmak demektir. Güneş ışığına maruz kalmak da, cildin kurumasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak için düzenli olarak cildinize peeling uygulaması yapmalı ve cildinizdeki ölü deriden kurtulmalısınız.

Gözleri koruyun
Gözleri güneşten korumak çok önemlidir. Göz çevresindeki kırışıklıklar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Bundan kurtulmanın en iyi yolu ise ultraviyole ışınlarından koruyan bir güneş gözlüğü kullanmaktır.

UYGULAMALAR
– Peeling
Cilt yaşlanmasının önüne geçen uygulamalardan biri peelingdir. Bu uygulama ile yaşlanma etkileri giderilirken, ciltteki lekelerin, sivilce ve izlerinin, siyah noktaların, çukur izlerinin, ince kırışıklıkların tedavisinde başarılı sonuçlar alınıyor.
– Dolgu
Cilt ile uyumlu, test gerektirmeyen, güvenli birtakım dolgu maddeleri kullanarak mevcut kırışıklıklar yok edilebiliyor.
– Botoks
Özel bir bakteriden üretilmiş, doğal, saflaştırılmış protein esaslı bir ilaç olan botoks ile mevcut Kırışıklıklardan kurtulmak mümkün. Özellikle kaş çatma, alın ve göz çevresi kırışıklıklarında bu uygulamadan çok iyi sonuçlar alınıyor.
Bir önceki Yara izleri artık sorun değil başlıklı konumuzda estetik cerrahi, yara izi ve yara izleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: genc göstermenin kuralları, yasli göstermemin nedenleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.