Daha mutlu olmak için ne yapmalı?

Daha mutlu olmak için ne yapmalı?
O benden daha mutlu, daha zayıf, daha başarılı, daha zengin, daha akıllı gibi düşünceleri kafanızdan atmazsanız, aksi taktirde depresyonun içine sürüklenmiş olursunuz. Buradaki önerileri dikkate alarak günlük hayatınızda uygulamaya geçerseniz, tüm sıkıntılarınızı bir kenara atmayı öğrenmiş ve daha mutlu olmuş olursunuz.

Uzmanların mutlu olmak için ilk önerileri yaşamınızda kişilerle kendinizi asla kıyaslamamanız ve rekabete girmemeniz. Başkalarınızın zayıf sizin kilolu olmanız mutluluğunuza engel olmamalıdır.
Nasıl daha mutlu olurum? Mutlu olmak için ne yapmalıyım? Artık bende mutlu olmak istiyorum?… Hayatınızda sizi üzen bir takım olayların içinden sıkılmak ve artık kendinizi üzgün değil de mutlu görmek istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini sizlere detaylı bir şekilde açıklıyoruz. İşte mutlu olmanız için yapmanız gerekenler…
Arkadaşınızın fiziğini kıskanıyor ve onun kadar ince olmak istiyorsanız bunu başarmak için öncelikle bir diyetisyene başvurarak kendinize en uygun diyet programını öğrenmeli ve ardından da düzenli olarak bu programa ayak uydurmalısınız
Kendiniz için ideal bir kilo belirleyin ve o kiloya ulaşana dek asla vazgeçmeyin. Hedefinize ulaşma yolunda adım adım ilerlerken, hedefinize ulaştığınızda bunun mutluluğunu yaşayacağınızı aklınızdan hiç çıkartmayın.
Sorun çevrenizde sizinle aynı şartlarda çalışanların sizden daha fazla maaş alması ise, rakamları bir kere kafanızdan çıkartmalısınız. Çünkü mutluluğun sırrı parayı çok kazanmakta değildir. Elbette ki parasızda yaşanmıyor ancak küçümsediğiniz maaşınızla neler yapabildiğinizi de gözden geçirmelisiniz. Hayatta sizden daha başarılı, daha zengin birileri muhakkak olacaktır. Bunları düşünmek yerine sizi mutlu eden şeylere yönelin.

İş arkadaşınızın terfi etmiş olması sizi mutsuz etmesin. Onun terfi etmesini kıskanmak ve ona boş boş bakmak yerine işinize daha bir odaklanarak işinizde iyi olduğunuzu göstermeye çalışın.
Kısacası hayatınızdaki olumsuzluklara takılıp kalmak yerine sizi mutlu edecek şeylere yönelmeli ya da mutluluğa kavuşmak için çaba sarf etmelisiniz. Mutluluğun kapıları kimseye kapalı değildir. Sadece mutlu olmayı gerçekten istemek gerekir. Unutmayın ki ağlamayan bebeğe emzik verilmez… Bakılanlar: mutlu olmak için ne yapmalı, mutlu, mutlu resmi, eslerle mutlu olmak icin ne yapilmali, uzgun durumlarda mutlu olmak icin neler yapilmali

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.