Detoks yaparken nelere dikkat etmeli?

Detoks yaparken nelere dikkat etmeli?

Zaman zaman herkesin sıhhatli bir yaşam sürmesi için yapması gereken uygulamalardan biri olan detoks, gelişigüzel kulaktan dolma bilgilerle yapıldığı zaman istenilen hedefe ulaşmayı sağlamadığı için sizlere sağlıklı yaşamın kapılarını açacak önerilerimiz var. Ancak unutmayın ki detoks sadece yılda bir defaya mahsus olan bir uygulamadır. Aksi halde sağlığınızda olumlu değişiklik yerine geri dönüşü zor sağlık problemleri husule gelebilir. Peki detoks nasıl yapılır, detoks yaparken nelerde dikkat etmek gerekir? İşte cevaplar:

Detoks yapacak olan herkes bu ince detaylara dikkat ederek detokslarını yaptıkları vakit, çok kısa bir zaman zarfı içinde vücut sağlıklarında olan değişiklikleri ciddi anlamda fark edecekler. Detoks yaparken dikkat edilmesi gereken bu hususları kulak ardı etmezseniz eğer detoksun faydalarını fazlasıyla vücudunuzda hissedeceksiniz

Detoks yaparken dikkat edilecekler

 
Zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan detoksta güne yarım limon suyu ılık su ile başlamalısınız.
Gerekmediği müddetçe her türlü ilaç alımının da uzak durmalı, alkol, sigara ve kahve içmemeli, tüm gün boyunca da tükettiğiniz su miktarı en az 2-2,5 litre olmalıdır.

Organik besinleri tercih etmeli, arada buhar banyosu, sauna, hamam ve masaj gibi vücudu dinlendiren kirden arındıran yöntemlere başvurmalı, her gün en fazla beş porsiyon sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermelisiniz.
Detoks boyunca bitki çayı içebilirsiniz. Ancak bitki çaylarınızın rezene veya karahindiba olması şartıyla. Gece yatarken de bir fincan ılık su içmeyi unutmayın.
Her şeye karşı olumlu yaklaşmalı, sevdiklerinizle aranızı iyi tutmalı, sinir ve stresli ortamlardan uzak durmalı, moralinizi yüksek tutmalısınız.
Her hafta dinlenmek için kendinize zaman ayırmalı, düzenli ve dönüşümlü olarak ta sıcak-soğuk duş almalısınız.
Bir önceki Çayı sıcak içmek zararlı mı? başlıklı konumuzda sıcak çay zararlı mı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: detoks yaparken kahve içilirmi, detoks yaparken ne yenmeli ne yenmemeli, detoks yaparken nelere dıkkat etmeliyiz, detoks yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, detoksta dikkat edilecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.