Detoks zararlı mı?

Detoks zararlı mı?
Vücudu toksinlerden arından detoks ve detoks diyeti, vücudun dinlenmesi e temizlenmesi için önemli bir yere sahiptir. Detoksun yanlış yapılmasından kaynaklı kas kayıpları, saç dökülmeleri veya kalp sorunları görülebilir. Ancak doğru ve kontrollü bir şekilde yapılırsa başta karaciğer olmak üzere birçok organı temizler, yaşlanmayı önler, fazla kiloları yok eder ve vücut sıvısını çok iyi ayarlar.
Uzunca bir süredir sağlıklı bir yaşam sürmek ve formu korumak adına kadın-erkek herkes tarafından tercih edilen detoks, şu sıralar zararlı olması ile gündeme geldiği ve kafalarda soru işaretleri bıraktığı için, bu konuya açıklık getirmek adına detoksun bir zararı olup olmadığını bu makalemizle sizlere aktarmak istedik. Vücudumuz için böyle bir faydası bulunan detoksun zararlı olma ihtimali var mıdır?

 

Vücuda çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılması gereken toksinlerden kurtulmamızı sağlayan detoks, bilinçsiz bir şekilde hekime danışmadan yapılırsa, evet zararlı

Düzensiz uyku, stresli bir yaşam, günlük yaşantıda aşırı yorgunluk, güneş ışınlarına uzun süre maruz kalma, sigara kullanma, alkol alma ve buna benzer daha birçok faktör vücutta toksinlerin birikmesine neden olur. Bunlardan kurtulmanın en sağlıklı yollarından birisi olan detoks gebeler, emzirenler, şeker hastaları ve kalp hastaları tarafından yapılmamalıdır. Bu kişilerin detoks yapması son derece zararlıdır.
Bir önceki Yaz aylarında nasıl beslenmeli? başlıklı konumuzda yaz aylarında nasıl beslenmeliyiz hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: DETOKS UN ZARARLARI

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.