Dikenli incirin faydaları nelerdir?

Dikenli incirin faydaları nelerdir?
Peki dikenli incirin faydaları nelerdir?

Dikenli incir sindirim sistemini rahatlatarak kabızlık sorunu çekenlerin bu sorununu ortadan kaldırmaktadır. Soğuk olarak tüketilen dikenli incir aynı zamanda tok tutmakta ve yağlı gıdalar tüketildiği zaman yağın vücutta emilimini azaltma görevinde de bulunmaktadır. Kabızlık kadar ishalde de etkili olan dikenli incir dizanteriye karşıda faydalı meyveler arasında yer almaktadır.
Kaktüs cinsi bir bitkinin meyvesi olan dikenli incir, kendiliğinden var olmakta ve çoğu kişi tarafından da oldukça sevildiği için yaz aylarında sıklıkla tüketilmektedir. Doğada kendiliğinden yetişme özelliğine sahip olan dikenli incir başta sindirim sistemi hastalıkları olmak üzere daha birçok sağlık sorunlarında ilaç kadar etkili olması ile tanınır
Böylece kilo sorunlarını da önlemekte ve yağların vücuttan atılmasını sağlamaktadır.
Dikenli incirin yararları arasında cildi nemlendirmesi ve taze tutması da yer almaktadır. Hele ki yaprakları kaynatılıp içilirse cilde daha faydalı olmaktadır. Her yaş tarafından tüketilen ve hiçbir zararı bulunmayan dikenli incirin yararları bu kadarla da bitmiyor. Dikenli incir saç sağlığını da korumaktadır.

Hint inciri olarak ta bilinen dikenli incirin yaprakları doğal kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Doğal kozmetikte cilt, vücut ve saç bakım ürünlerinde dikenli incirin yaprakları bolca bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ramazan Bayramında sağlıklı beslenme önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kaktus faydalari, frenk inciri neye iyi gelir, frenk inciri yaprağı faydaları, frenk inciri yaprakları, inciri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.