Dikkat! Her yaşın ayrı bir ihtiyacı var

Dikkat! Her yaşın ayrı bir ihtiyacı var
Kullandığınız ürünün, en az SPF15 içermesine dikkat edin.
* Cildinizde kahverengi lekeler çıkıyorsa, kullandığınız doğum kontrol hapına dikkat edin.
Zaman sizden yana… Tabii neyi ne zamankullanacağınızı bildiğiniz sürece. 50lerinizde bilegüzelliğinizi korumanız, yaşlanmayı yavaşlatmanızmümkün. Yeter ki ne yapacağınızı bilin…

20li yaşlara
Eğer cildinize bakıyor ve güneşten uzak duruyorsanız, korkacak bir şey yok demektir. 20li yaşlar korunmak ve gelecekte karşılaşabileceğiniz problemleri önlemek için uygundur.
* Kullandığınız nemlendiricinin yeterli miktarda, UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu maddeler içerdiğinden emin olun
Yüksek oranda östrojen içeren doğum kontrol hapı melanin oluşmasına, bu da hücrelerin renk oluşturmasına neden olur.
* Yaşlanmanın ilk izleri göz çevresinde görülür, bu nedenle her akşam yatmadan önce bir göz çevresi kremi kullanın. Antioksidan ya da retinol gibi maddeler içeren ürünler iyi sonuç verir.
* Sizden daha yaşlılar için geliştirilmiş ürünlerden kullanmayın. Cildiniz için, kimyasal maddeler içeren ürünler yerine, doğal özler içeren hafif ürünler kullanın.
30lu yaşlara
Savaş tam da bu yaşlarda başlar. Mümkün olduğu kadar, küçük küçük oluşmaya başlayan çizgilerin önüne geçin ve cildinizin parlaklığını korumaya çalışın
* Yaşınız 30 olduğunda, yaşlanmanın genetik faktörleri kendini göstermeye başlar. Anne-babanızın nasıl yaşlandığına bakın. Kırışıklarından mı daha çok yakınıyorlar yoksa gerdanlarının sarkmasından mı? Sizi de etkilemesi mümkün olan bu potansiyel problemlerle savaşan ürünler alın.
* Kullandığınız ürünü, serumunu da kullanarak, daha da etkili hale getirebilirsiniz. Çünkü serum, ürünün içeriğindeki malzemeler ve antioksidanlar açısından daha zengindir. Serumu bir atlet, nemlendiriciyi de bir kazak gibi düşünün ve serumu, nemlendiricinin altına kullanın.
* İlk çizgiler öncelikle yüzde kendisini gösterir ama yeterli nemlendirildikleri takdirde hemen azalır, hatta görülmez olurlar. Birçok nemlendiricinin içeriğinde bulunan hyaluronik asit, cildin nemlenmesini ve daha canlı görünmesini sağlar.
* Rutin cilt bakımınızı, ağızdan alınan takviyelerle tamamlayabilirsiniz. Alpha lipoik asit, koenzim Q10 ve omega yağları içeren takviyeleri tercih etmenizde fayda var.
40lı yaşlara
Yüzünüzü toparlamak ve gerginleştirmek için özel olarak üretilmiş ürünlerle, sarkmalarınızın önüne geçin.
* Peptitler, kaslara gönderdikleri sinyalleri azaltır. Bu da kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Uzun vadede ise cildin kolajen üretimini artırır. Bu nedenle, botoks etkisine sahip olan Argirelineli peptit içeren ürünler kullanın.
* Biz yaşlandıkça dudaklarımız da incelmeye başlar. Bu nedenle, dudak dolgunlaştırıcı peptitler ve hyaluronik asit içeren bir dudak kremi kullanın.
* Boyun, dekolte bölgeniz ve elleriniz gibi yaşınızı ortaya çıkaracak bölgelerinize ayrı bir özen gösterin. Bu bölgeler için, retinoid içeren yıkama jelleri, peelingler ve kremler kullanın.

50li yaşlara
Süper güçlendirici ürünlerle, yaşlanmayla savaşmaya devam edin.
* Kahverengi lekelerinizle, TCA (trichloroacetic asit) içeren peelinglerle savaşın. Bu içerik, güneşten zarar görerek ölmüş deri hücrelerini ortadan kaldırıyor ve cildin doğal rengine dönmesini sağlıyor.
* Hiçbir şey cildi, menopoz kadar kurutmaz. Bu nedenle menopoza girdiğinizde, kullandığınız nemlendirici miktarını mutlaka artırın. Mutlaka, nemlendiricinizin, shea yağı ve lesitin içerdiğinden emin olun.
* Cilde parlaklık veren kremleri kullanmaya özen gösterin. Bu kremlerin, kahverengi lekelere ışıltı veren hidroksil asit içermesi gerektiğini unutmayın.
Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hyaluranik asit hapi kullanmali mi, hyaluronik asit serum

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.