Dilara Koçak selülit diyeti

Dilara Koçak selülit diyeti
Selülitlerin oluşmasını ve ilerlemesini önlemek için diyetlerin tek başına yetersiz olduğunu, diyetle birlikte bazı önlemlerinde alınmasının gerektiğine açıklık getiren Koçak’ın tavsiyeleri şöyledir;

Selülitleri azaltmada başarılı olmak için Lesitin, esansiyel yağ asitleri, bazı aminosaitler, antioksidanlar ve bol bol sıvı tüketilmesi gerektiğini söyleyen Koçak, soya, karnabahar, fıstık ezmesi, zeytinyağı, kanola yağı, yağlı tohumlar, üzüm, ananas, nar ve turunçgilleri de özellikle tavsiye ediyor.
Selülitlerinden şikayetçi olan hanımlara özel bir selülit diyeti hazırlayan Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, bu tür diyetlerin selülitleri tamamen yok etmediğini, ancak ilerlemesini ve azalmasını sağladığına dikkat çekti.
Dilara Koçak ayrıca şunları da öneriyor;
 
Sık ve az yenmesi gerektiğine dikkat çeken Koçak ara öğün alışkanlığının kazanılmasını önermekte. Bunun için ara öğünleri oldukça çeşitlendirmeli ve lezzetlendirmelisiniz. Koçak’a göre, az ve sık yiyerek açlık duygusu ve sınırlanmışlık gibi negatif duygulardan kurtulmak daha kolaydır.

Selülit diyeti

 

Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: dilara koçak, aminosaitin zararlari, ananas ın faydaları dilara kocak, dilara koçakboza

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.