Dirsek ağrısı nasıl geçer?

Dirsek ağrısı nasıl geçer?
Çoğu zaman dayanılması zor bir ağrı ile başlar ancak zamanla ağrı hafifler. Ağrıyan dirsek hangi kolda ise bireyler o kolunu kullanmakta zorluk çeker ve kullanmak zorunda olduklarında da ciddi bir ağrı yaşarlar. Ağrının bir an önce hafiflemesini ve tamamen geçmesini istiyorsanız evinizde bir takım uygulamalar yapabilirsiniz.

 

Dirsek ağrısı nasıl geçer?

 

Bazen yanlış bir hareket, bazen de spor esnasında kaslara aşırı yüklenmek bazen de travmalar sonucu dirsek ağrıları ortaya çıkar.
Özellikle sporla alakadar olanların sıkça yaşadığı bir sorun olan dirsek ağrıları, daha birçok sebepten ortaya çıkmakta ve günlük yaşantıyı negatif etkileyerek bireylerin gün boyu sıkıntı çekmelerine neden olmaktadır
Lakin bir türlü geçmek bilmeyen aşırı dirsek ağrıları için bir hekime başvurarak kırık-çıkık olmadığından emin olmalısınız.
Dirsek ağırlarının şiddetini azaltmak için hemen buzdolabınızı açmalı ve bir kalıp buz çıkartarak dirseğinize koymalısınız. Buz masajı dirsek ağrıları için oldukça etkili bir yöntemdir. On dakikadan az olmayacak, yirmi dakikanın da üstüne çıkmayacak şekilde dirseğinize buz masajı yapın.
Dirsek ağrısının kısa bir sürede geçmesini istiyorsanız, yaklaşık beş gün dirseğinizi zorlamayarak, üstüne çok ağırlık vermeyerek dinlenmesini sağlamalısınız. Ağrılarınızı dindirmek için ağrı kesicilerde kullanabilirsiniz. Bakılanlar: dirsek ağrısı nasıl geçer, dirsek ağrısı, dirsek ağrısı bitkisel tedavi, dirsek ağrısı ve mide agrısı, dirsek ağırısı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.