Diş ağrısı vede sebepleri

Diş ağrısı vede sebepleri
Diş ağrımızdan kurtulmak için bu durumda ağzımızdaki diş çürüğünün yapısına göre bir tedavi yöntemi uygulanır.
Diş çürükleri diş ağrılarının en büyük nedenidir, katlanılamayacak kadar zor bir ağrı veren diş ağrısı,  mutlaka her insanda 1 kere dahi olsa görünmüş bir rahatsızlıktır. Dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalıyıp,aynı zamanda yediklerinizin aşırı sıcak yada soğuk olmamasına özen gösterirseniz diş sorunları ile oldukça nadir karşılaşırsınız. Diş çürüğü ile dişteki mine tabakası zamanla delinmeye başlar. Sizlere diş sağlığı açısından bilmenizde fayda olacak makaleler sunuyoruz…

 
Diş çürükleri diş ağrılarının en büyük nedenidir
Delinen mine tabakası ile çürük zamanla mine altındaki sinirlere ulaşarak ağrılara sebep olabilir. Diş ağrısından kurtulmak için bu durumda ağzımızdaki diş çürüğünün yapısına göre bir tedavi yöntemi uygulamak gerekir. Çürük çok ilerlememişse dişlerimizi florür macun ile fırçalayarak çürüğün ilerleyişi durdurulabilir. Ve böylese diş ağrısından kurtulmuş oluruz. Eğer çürük ilerlemişse macun yeterli olmayacaktır. Bu durumda diş ağrısı için dolgu ya da kanal tedavisi gerekebilir. Kanal tedavisi ile diş altındaki sinirler alınacağından ağrılardan tamemen kkurtulmuş oluruz. Yanlız kanal tedavisi ile dişlerimiz his duygusunu kaybedecektir.

Diş ağrısının sebepleri arasında soğuk sıcak içeceklerde olabilir. Aşırı sıcak ve soğuk içeceklerin dişe teması ile ağrılar oluşabilir. Özellikle soğuk içecekler diş minesine zarar verebilir, dişimizi sızlatıp ağrılara neden olabilir. Diş ağrısı sıcak soğuk temasından kaynaklanıyorsa çözüm olarak bu içecekleri içerken doğrudan diş temasından kaçınmalıyız. Bir pipet ile içeceği içmeliyiz.
Eğer ağrılarımız o gece inanılmaz bir hal aldıysa bir ağrı kesici ile diş ağrımızı kısmen de olsa hafifletebiliriz. Ağrı kesiciler sinirleri uyaran maddelerdir. Ağrının olduğu bölgedeki siniz uyarılarak ağrının şiddeti azaltılabilir. Diş ağrımız çok şiddetlenirse on iki saatte bir ağrı kesici alabiliriz.
Diş ağrısı sert cisimlerin dişlerimizle parçalanması ile de oluşabilir. Bu durumlara maruz kalmamak için dişlerimizle ceviz, fındık gibi madderli kırmamalıyız. Bu maddelerden dolayı dişimizde çatlaklar ya da kırıklar oluşabilir.
Bir önceki Ramazan’da ağız kokusunu önleme başlıklı konumuzda oruçta ağız kokusu nasıl önlenir ve ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: soguk ve sıcak besinler dis agrisi, diş ağrısı belirtileri nelerdir, diş ağrısı belirtileri nelerdirr, dis agrısı renk degisikligi, diş ağrısının sebepleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.