Dişetleri neden kanar?

Dişetleri neden kanar?
Muhakkak altında yatan bir sebep vardır demektir.
Diş fırçalama sırasında karşılaştığımız bu sorunu eğer ciddiye almayıp tedavisi için elinizden geleni yapmazsanız diş etleriniz daha çok hasar alacak ve artık sadece fırçalarken değil beklemediğiniz bir anda da kanamalarla karşılaşacaksınız. Bu sebebin tedavi edilmedi sürece kanamaya devam ederler. Peki diş eti kanamasındaki sebepler nelerdir?

 

Diş etleri neden kanar?

 

Bazıları dişe etlerinin hiçbir problem yokken kanadığını söylerler ancak durum öyle değildir. Diş etleri asla durduk yere kanamazlar

Dişetleri kanamasında en çok karşılaşılan sorun ise, dişeti iltihabıdır. Dişeti iltihabı hem dişlerde kanamaya yol açar hem de şişlik, renk değişikliği ve nefes kokması gibi şikayetlere neden olur.
Dişlerde oluşan diş taşları da dişeti kanamalarına yol açan sebepler arasındandır. Diş fırçalarken veya kendiliğinden ortaya çıkan kanamalarda acilen bir diş hekimine görünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü diş taşı önemli ve tedavi edilmesi gereken bir sorundur.
Bir önceki Diş beyazlatma jeli nedir? başlıklı konumuzda diş beyazlatma jeli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: diş eti neden durduk yere kanar, durduk yerde diş neden kanar, şeker hastalarının diş eti kanar mı, diş etinin durduk yere kanaması, Disetleri neden hep kanar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.