Diyabete bağlı göz hastalıkları tedavisi

Diyabete bağlı göz hastalıkları tedavisi
Çünkü kan şeker seviyesi ne kadar kontrol altında tutulursa diyabete bağlı göz sorunları riski de o kadar azalacaktır. Diyabete bağlı ayak yaralarının yanı sıra diyabet hastaları göz sorunları ile de baş etmeye çalışıyorlar. Diyabete bağlı göz sorunları için neler yapabilirsiniz sizler için araştırdık.

Şeker hastalığının sebep olduğu göz sorunlarını yaşamamak için kan şeker seviyenizi düzenli olarak kontrol ettirmeli ve kan şeker seviyenizin yükselmemesi için hekiminizin önerilerini dikkate almalısınız.
Uzmanlara göre diyabete bağlı göz problemleri riski azaltılabilir, ilerlemesi önlenebilir ancak kesin olarak ortadan kaldırılamaz.
Çağımızda almış başını gitmiş bir rahatsızlık olan diyabet (şeker) hastalığı, beraberinde hem ayak hem de göz sorunlarını getirdiği için diyabet hastaları tedavilerini kesinlikle aksatmamalıdırlar
Bu nedenler risk faktörleri mümkün mertebe kontrol altında olmalıdır. Riskin kontrol altına alınması ile şeker hastalığına bağlı göz hastalıkları tedavisi daha da kolaylaşır.

Diyabete bağlı olarak göz retina tabakası hasara uğrar. Bu hasarı önlemek için en sık tercih edilen yöntem lazer tedavisidir. Lazer tedavisinde başarılı sonuç almak istiyorsanız erken evrelerde göz hekimine başvurmalısınız. Diyabete bağlı göz hastalıkları tedavisinde uygulanan lazer uygulaması ile göz içersin de kanama, glokom, görme merkezinde ödem (makula ödemi) oluşumu gibi komplikasyonların gelişimi ve ilerlemesi engellenmeye çalışılır.
Bir önceki Mesane kanseri tedavisi başlıklı konumuzda mesane kanseri, mesane kanseri nasıl tedavi edilir ve mesane kanserinin tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.