Dizüstü bilgisayar zararlı mı?

Dizüstü bilgisayar zararlı mı?

Dizüstü bilgisayar kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Bakılanlar: hamilelikte sirt tutulmasinin bebege zarari varmi, Laptop insana zararlımıdır, laptop kapalıyken zararlı mı, laptop kullanirken dikkat edilmesi, laptop un bebege zararı varmı.
Taşınabilir bilgisayarlar özellikle iş hayatında bireylere bir hayli kolaylık sağlasa da ne yazık ki sağlıkları için bir takım olumsuzlukların görülme riskini taşımaktadır. Dizüstü ya da laptop diye tabir ettiğimiz taşınabilir bilgisayarlar başta bilek ve omuz ağrılarına sebep olurken, bu ağrıların beraberinde duruş bozukluklarını da getirmektedir.

Dizüstü bilgisayarların zararları

 
Boyun ve omuz tutulmaları, sürekli oturmadan özellikle de kaykılarak oturmadan dolayı bel boşluğunda oluşan hasarlar, kamburluk, sırt kaslarının zayıflaması, eklem kitlenmeleri gibi daha birçok sağlık sorunlarının görülmesinde dizüstü bilgisayarların etkisi oldukça büyüktür. İnsan sağlığını tehdit eden dizüstü bilgisayarlar çok dikkatli ve doğru şekilde kullanılmalıdır.

Az önce saymış olduğumuz sağlık problemleri ile karşılaşmak istemiyorsanız uzmanların önermiş oldukları dizüstü bilgisayar kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri dikkate almanızda ve uygulamanıza kendi sağlığınız için fayda var.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.