Doğal taşlarla sağlıklı yaşam

Doğal taşlarla sağlıklı yaşam
Şifalı taşlar hem fiziksel hem de zihinsel olarak sağlıklı bir yaşamın kapılarını geriye kadar açıyorlar. Pozitif enerjileri çekmek, sezgileri güçlendirmek, ruh sağlığınızı olumlu etkilemek ve fiziksel rahatsızlıklarınızı önlemek için şifalı taşlardan rahatlıkla yardım alabilirsiniz.
Sadece özel günlerde değil günlük hayatınızda da takı kullanmayı seviyorsanız, kullandığınız takıları animasyon ya da zümrüt yakut gibi özel taşlardan değil de şifalı taşlardan seçerseniz, güzelliğinizin pekişmesinin yanı sıra rahatsızlıklarınız için şifada bulabilirsiniz. Doğanın taşları insan sağlığına öyle bir yarar sağlıyor ki, bu taşların sorununuza derman olduğunu görünce aklınız şaşar.

 
Doğal taşların insan sağlığı üzerindeki etkileri uzman kişiler tarafından kanıtlanmış ve birçok kişi tarafından da denenerek şahit olunmuştur
Şimdi gelelim şifalı taşların, sağlıklı yaşam sürebilmek için ne tür faydaları olduğunu öğrenmeye;
 

Doğal taşlarla sağlıklı yaşam

 
Ametist: Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizleyerek vücuda enerji kazandırır, bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi bulunur, meditasyonda etkili olur ve en önemlisi de chakraları açar.
Kuvars Kristali : Beyin fonksiyonlarını uyarmakla görevli olan bu taş, kişiye pozitif anerji kazandır. Aynı zamanda duygusal bir dengeleyici özelliğine sahiptir. Nazardan ve teknolojik aletlerin yaydığı radyasyondan korunmak için kullanılır.
Sitrin: Rahatsızlıkların ortadan kalkması için ihtiyaç duyulan enerjiyi vücuda kazandırır. Aynı zamanda özgüven eksikliğini giderir, böbrek, kolon, ciğerler, hazım organları ve kalp için faydalıdır.
Lapis Lazuli: Zihinsel olarak açıklık ve berraklık ve veren bu taş, hafızayı güçlendirmeye yardımcı olarak özgüven eksikliğini de giderir. İletişim sorunları ve sosyal fobiyi ortadan kaldırır. İskeleti kuvvetlendirir, tiroit bezlerini harekete geçirir ve tansiyonu dengeler.
Aventurin: Bu taş, hücre yenileyicidir. Adeta kişiye gençlik kazandırır. Hayal kuranların taşı olarak da tanımlanan bu taş, hayallerin gerçekleşmesini sağlar. Aynı zamanda neşe verir.
Hematit: Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcı olur, enerji verir, canlandırıcı etkisi vardır, cesaret veren hematit kararsızlık çekenler için çok faydalıdır. Ayrıca iskelet sistemi hastalıklarına da iyi gelir.
Pembe Kuvars: Negatif enerjilerden koruyucu ve sevgi duygularını arttırıcı özellikte olan bu taş, kişinin çevresinde sevgi dolu bir ortamın olmasına muavenet eder. Ayrıca korkuyu ve öfkeyi azaltır, sükunet verir v kan dolaşımına iyi gelen etkisi vardır.

Akik: Uyum verici etkisi vardı ve kan dolaşımına çok iyi gelir. Bereket amacıyla da kullanılır. Özellikle iş adamlarının pantolon ceplerinde akik taşımasının maddi bereketi arttıracağına inanılır. Kötü rüyalara ve nazara iyi gelir ve gerçeklerin farkına varılmasına yardım eder.
Obsidyen: Depresyona ve karamsarlığa iyi gelir. Kaygıyı azaltır ve bilinçaltındaki negatif duyguları temizler. Stresi azalttığı ve bağırsaklara iyi geldiği de bilinmektedir.
Kaplan Gözü: Sindirim sistemine çok iyi gelen bir taştır. Aynı zamanda sinirsel olarak oluşmuş ağrıları azaltır ve sinirleri yatıştırır. Dalak, pankreas ve kolon için faydalıdır. Kişinin bağımlılık duygularını azaltır.
Aquamarine: Sinirleri yatıştırır ve kişiye içsel rahatlık verir. Neşe, huzur ve aşk duyguları verir. Akciğerlere ve solunum yollarına çok iyi geldiği bilinmektedir. Sanatçılara ilham veren ve öğrencilerin hafızasını güçlendiren etkileri vardır.
Opal: Güven veren ve negatif duyguları emen bir taştır. Görme sorunlarına çok iyi gelir ve sezgilerin gelişmesine yardım eder.
Sodalit: Sezgileri arttırıcı ve ilham verici etkisi vardır. Nazardan ve negatif düşüncelerden koruduğuna da inanılır. Sakinleştirici bir taştır ve baş ağrılarına iyi gelir.
Kırmızı lal: İnsana zindelik veren ve kundalini enerjisini etkileyen bir taştır, kadınlardaki regl düzensizliklerine ve sorunlarına iyi gelir, kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.
Turkuaz: Barışın ve ahengin taşı olan turkuaz, kişilerin şifa yeteneklerini arttırır. Bağışıklık sistemine iyi gelir, iletişimleri kolaylaştırıcı etkisi vardır, etkili konuşmaya ve şarkı söylemeye yardım eder.
Malakit: Kişiye güçlü olduğu duygusu verir, fiziksel acılardan kurtulmak için kullanılır, neşe ve canlılık veren etkisi vardır.
Yeşim: Korku ve endişe duygularına iyi gelir, toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlar, denge ve şifa verici etkileri bilinmektedir. Ayrıca adalet, cesaret ve mütevazılık verdiğine inanılır.
Azurit: Duygularınızı rahatlıkla ifade etmenize yardım eder, yorulan gözlere çok iyi gelir ve kişiyi konuşkan yapar ve merkezde tutar.
Fluorit: Düşünceleri netleştirir, zihni dinlendirir, rahtsızlık veren mantıksız düşüncelere iyi gelir. Bakılanlar: doğal taşlar ve kolon kanseri, özgüven arttırıcı ilaç, ozguveni kuvvetlendiren taslar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.