Doğal ürünlerle ev temizliği

Doğal ürünlerle ev temizliği
Beyazlatıcı ve kötü kokuları ortadan kaldırıcı özelliği vardır.
Tahta ve halılar için: Bir miktar zeytinyağı ile yarım adet limonun suyunu karıştırın. Suyla karıştırıldığı zaman yağları ve kirleri yok eder.
Limon: Limonda sirke gibi doğal dezenfektandır. Oysa ki bu tehlikelerle hiç karşılaşmadan mutfağımızda bulunan doğal gıdalar ile her yanı pırıl pırıl temizleyip, mis gibi kokmasını ve en önemlisi de sağlıklı olmasını sağlayabiliriz.

İşte mutfaktan gelen doğal ev temizliği
Sirke: Lekeleri çıkartmak için sirke kullanın. Doğal bir dezenfektan olan sirke lekeleri yok eder.
Zeytinyağı: Ahşap ve çeliklerin pırıl pırıl parlamasını istiyorsanız zeytinyağı profesyonel doğal ürünlerdendir.
Karbonat: Karbonatı evinizin her köşesini temizlemek için kullanabilirsiniz.
Ev temizliğinde hem sağlığınızı olumsuz etkilemeyecek hem de çevre dostu olan doğal ürünleri tercih edip doğal yaşam alanlarınızı mükemmel bir şekilde temizlemek istemez misiniz? Hem bildiğiniz gibi her odayı temizlemek için ayrı bir temizlik malzemesine ihtiyaç duymakta ve bu da çeşitli kimyasallarla hem kendi sağlığımızı hem de çevreyi tehlike atmamıza sebep olmaktadır
Bu karışım ile parkelerinizi ve ahşap mobilyalarınızı silebilirsiniz. Tahta ve halıları parlatmak ve temizlemek için birebirdir. İnatçı halı lekeleri içinde yarım kova suyun içerisine bir miktar sirke dökün ve bez yardımıyla dairesel hareketlerle halıyı silin.
Cam ve çelikler için: Pencere temizliği için 3 litre ılık suyun içerisine 3 ölçek sirke ekleyin ve bu karışımla bir güzel camlarınızı silin ve parlaklık olması içinde gazete ile kurulayın. Çelikleri parlatmak içinde az nemli bir beze bir miktar zeytinyağı dökün ve ovalayın.
Lavabo, fayans ve tuvalet için: Sirkeli su dökün. 4 çay kaşığı karbonat, 8 çay kaşığı sirke ve yarım limonun suyu da inatçı kirleri birebir çıkartmak için kullanılabilir. Aynı zamanda tuvalete geceden 8 çay kaşığı karbonat dökerseniz taşlaşmalar yok olur.
Bakılanlar: halı parlatmak için ne yapmalı, fayans parlatma, fayans temizligi icin dogal beyazkatma yollari, fayanslari parlatmak, tuvaleti parlatmak icin

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.