Doğru göğüs bakımının püf noktaları

Doğru göğüs bakımının püf noktaları
İşte her yaşta ve şartta kusursuz, dik ve diri göğüslere sahip olmak için yapmanız gerekenler…
Göğüslerde meydana gelen sarkma, gevşeme, aşırı yumuşaklık gibi deformasyonlar bayanların en çok şikâyet ettiği konuların başında yer alıyor. Halbuki periyodik olarak yapılacak bakım ve uygulamalarla bunun önüne geçmek mümkün.
Hâlbuki göğüslerde meydana gelen deformasyonları bıçak altına yatmadan, doğal ve etkili bir biçimde gidermek mümkündür. Uzmanlar, vücudunuzun en hassas bölgesi olan göğüs dekoltenizin kusursuz ve çekici olması için yapmanız gerekenler hakkında ipuçları veriyor…
Yapısında hiç kas olmayan tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, emzirme, yanlış sutyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümlerini yitirirler ve bu durum estetik açıdan bayanların huzursuz olmasına ve çeşitli yöntemler aramasına neden olur.
Bu durumda İlk akla gelen estetik ve silikon gibi operasyonlardır.
Kadınlarda ilk dikkat çeken uzuvlardan olan göğüsler de zamana yenik düşerek eski güzelliğini, diriliğini ve dik duruşunu yitiriyor

“Hanımlar yaşlanmanın belirtilerinden kurtulmak için yüzlerine ve göz çevresine her zaman aksatmadan bakım yaptırıp, kremler sürüyorlar ancak esas yaşlanmanın boyun ve ellerde kendini gösterdiğini unutmuş gibiler. Güneş ve güneş sonrası dekoltenize en çok dikkat etmeniz gereken zamanlar.” Bu sözler İngiliz Güzellik Uzmanı Kate Lindgren’e ait.
Kas dokusu olmadığı için vücudun ağır işçisi boyun ve göğüsler özel bakım ister’ diyen İngiliz Güzellik Uzmanı Kate Lindgren, dekolte bakımının incelikleri hakkında şu bilgileri veriyor:
“Boyun ve dekolte bölgesindeki cildimiz alt dokusu olmayan, ince bir deri ile kaplıdır. Kas dokusu olmayan göğsünüzün ağırlığı da bu bölgedeki ince derinizden yardım alır. Bu sebeple ağır işçi konumundaki boyun ve dekolte bölgenizdeki cildinize çok iyi bakmanız gerekir.
Eğer erken yaşlarda bu bölgenize iyi bakmazsanız yaşınız ilerleyip vücudunuz diriliğini ve doğal elastikiyetini kaybetmeye başladığı zaman, boyun ve dekolteye bölgeniz için geç kalmış olursunuz. Havyar hava ile temas ettiğinde şişerek gerginlik yaratan tek maddedir. Bu özelliğinden dolayı anında etkisini gösteren tek krem olan havyarlı kremler dekolte bölgesinde çok etkililer.”
Çekici ve kusursuz göğüsler için aşağıdaki maddeleri uygulamayı ihmal etmeyin…
– Güneşe çıkmadan önce koruyucu ürünler kullanın.
– Üstsüz güneşlenmeyin.
– Göğsünüzde küçük sivilceler oluşmuşsa, o bölgeye bakım maskesi uygulayın.
– Göğüs bölgesini sık sık nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
– Sutyen alırken sıkı olmamasına dikkat edin ve alttan destekli olanları tercih edin.
– Çok sıcak su ile duş almayın
– Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın.
– Doğru sutyen kullanın.

– Sutyensiz spor yapmayın.
– Sert peeling uygulamalarından kaçının.
– Hassas bir cilde sahipseniz yeşil çay içeren ürünler kullanın.
– Yastıksız ya da ince bir yastıkla uyuyun.
– Sandalyeye sırtınızı dayayarak dik oturun.
– Bu bölgede ince kılcal damarlar beliriyorsa, sert masajlar yapmaktan kaçının.
– Sürekli yüz üstü yatmayın.
– Çok sık kilo alıp vermeyin. Düzensiz bir şekilde kilo alıp vermek, bir süre sonra göğüslerde elastikiyet kaybına yol açıyor.
– Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın.
– Özellikle günde yarım saat boyun, omuz ve kolları çalıştırıcı egzersizleri ihmal etmeyin.
– Sigara vücudunuzdaki hücre yenilenmesini olumsuz etkiliyor ve tüm organlarınız gibi göğüsleriniz de bundan nasibini alıyor.
– Göğüslerinize düzenli olarak peeling uygulamaya özen gösterin. Peeling ’in ardından göğüs dekolteniz canlı bir görünüme kavuşur.
Doğru göğüs masajı nasıl yapılmalı
Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri vardır. Bunlar; göğüs, boyun ve omuzlardır. Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masaj tiroid bezlerinin çalışmasını ve tiroid salgısını etkileyerek göğüsleri geliştirir.
Göğsünüze masaj yapmak için avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de tam ters yönde çevirerek göğüslerinizi ovun. Göğüslerinizi güçlendirecek bir başka hareket elinize bir havlu alıp çamaşır sıkar gibi bükmenizdir. Bu hareketi ilk gün 20 defa yapın. Daha sonra her gün 10′ar 10′ar arttırarak 100′e kadar çıkarın.
Özellikle göğüslerinize yaptığınız masajı sık sık uygulayın. Hatta bu masajı göğüs güzelliği için özel olarak satılan jeller ve kremlerle yaparsanız kısa zamanda istediğiniz güzel göğüslere kavuşursunuz. Şu an piyasada göğüs büyütücü haplar, göğüs dikleştirici jeller ve kremlerin gerçekten işe yaradığını birçok bayan söylüyor.
Bir önceki Saçlarım güzel olmadan asla! başlıklı konumuzda güzel saçlar, parlak saçlar ve saç bakımı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: goguste siyah nokta

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.