Doğru nefes alma teknikleri

Doğru nefes alma teknikleri
Eğer bir uzman eşliğinde egzersiz veya spor yapıyorsanız zaten hocanız size doğru nefes tekniği hakkında bilgi verecektir. Ancak aktivitenizi tek başınıza yapıyor ve doğru nefes alma hakkında size yardım edecek kimse yoksa, üzülmeyin biz varız.
Yaptığınız egzersiz veya spordan optimal seviyede başarı sağlamak istiyorsanız, doğru nefes alma tekniklerini bilmeli, egzersiz ve sporunuzu doğru nefes alarak yapmalısınız.Çünkü egzersiz veya sporda uzmanların ilk kuralı her zaman için doğru nefes almaktır. Nasıl doğru nefes alınmalı sorumuzu uzmanlara yönelttik ve işte aldığımız cevaplar:

Karından derin nefes alma: Rahat bir kıyafet giyin.
Doğru nefes alma yöntemleri hakkında bilgilenmenizi sağlayacak bilgileri sizler için uzmanlarımızdan öğrendik
Önce normal nefes alın ve nefesinizin nereye gittiğini kontrol edin. Ardından elinizi karnınıza koyun ve burnunuzdan derin bir nefes alarak karın bölgenizin yükselmesini elinizle hissedin. Elinizi karnınıza koymanızı amacı nefesiniz doğru yere gidip gitmediğini anlamak içindir. Nefes alırken karnınız şişiyorsa, doğru yapıyorsunuz demektir. Ardından nefesinizi yavaşça geri verin ve dikkat edin nefesinizi verdiğiniz süre aldığınız süreden uzun olmalıdır. Daha sonra 1-2 saniye bekleyin ve tekrar derinden nefes alın.
Sudayken doğru nefes alma: Kalça yüksekliğinde olan suda ayakta durun ve Şimdi vücudunuzun üst bölgesini öne doğru eğin ve derin nefes alarak yüzünüzü suya daldırın. Aldığınız nefesi suyun içindeyken yavaş yavaş suya püskürtün ve başınızı sudan çıkartın.

Güç egzersizleri yaparken doğru nefes alma tekniği: Bacaklar kalça genişliğinde açılır ve dirsekler hafifçe bükülür. Nefes alınır ve iki kol yukarı kaldırılarak eller vücudun ön kısmına getirilir. Nefes verilerek eller ve kollar eski pozisyona geri döndürülür. Bakılanlar: DOĞRU NEFES ÇALIŞMALARI, doğru nefes nasıl alınır, dogru nefes almak ne gibi nefes almaya benzetilir, sporda nefes kesilmesi nedenleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.