Doğru yiyecekleri alarak zayıflama tüyoları

Doğru yiyecekleri alarak zayıflama tüyoları
Sağlığınız için doğru yiyecekler seçerek fazla kilolara geri dönmemek üzere veda edebilirsiniz.
– Gökkuşağının renklerinin keyfini çıkarın – Sene boyunca elinizin altında bulunan rengarenk sebze ve meyve yelpazesinden yararlanın. İşte size süpermarkette sağlık yiyecekler seçebilmenizi sağlayacak bazı ipuçları…

Fark etmeden diyetle size akıllı alışveriş tüyolarını veriyorum.
Fazla kilolarınız ne yediğinizden çok mutfağınızda hangi gıdalara yer verdiğinizle ilgilidir. Eğer doğru yiyecekleri satın almasını bilirseniz fazla kilolarınızdan da kısa sürede kurtulabilirsiniz
Yerel çiftlik marketlerinde veya sebze reyonundaki haftanın özel ürününe dikkat edin.
– Kalsiyum için sütü tercih edin – Marketteki bir sürü kalsiyum açısından zenginleştirilmiş meyve sularıyla süt yerine bunları tercih etmek oldukça kışkırtıcı. Kalsiyum açısından zenginleştirilmiş meyve suları kemik yapıcı besinleri içermezler.
– Tam tahılları tercih edin – Tam tahıllılar rafine kuzenlerine oranla daha fazla lif, vitamin, mineral ve diğer koruyucu maddelerden sağlarlar.
– Depolayın – Gazlı içecekler yerine çikolatalı veya aromalı sütlere bakın. Çocuklar besleyici soğuk içecekleri her zaman severler.
– Yüzde 100′ü arayın – Meyve suyu alırken etiketinde yüzde 100 ibaresini arayın. Başka içeceklerde bulunmayan besinleri sağlarlar.

– Seyahat dostu seçenekler alın – Parka veya günübirlik gezilere gitmeyi planlarken paketlemesi kolay, besleyici yiyecekler alın. Tek porsiyonluk yoğurt, puding ya da peynir, kolayca çürümeyen meyveler ve önceden kesilmiş sebzeler, krik-krak, simit, kraker ve humus gibi bunları batırabileceğiniz proteinli soslar alın.
– Öğrendiklerinizi öğretici bir deneyime dönüştürün – Çocuklarınızın haftalık alışveriş listenizi yapmanıza yardımcı olmalarına izin verin. Çocuklarınızın yaşları yeterince büyükse bunu ‘Yiyecek Rehber Piramidi’ni kullanarak yapın. Bunu bir oyuna çevirerek eğlenceli hale de getirmeniz de mümkün.
– Çocuklarınızın seçmesine izin verin – Çocuklara besleyici yiyecekler yemeyi öğretmenin önemli bir kısmı onları yeni lezzetlerle tanıştırmaktır. Çocuğunuzun o hafta denemek üzere yeni bir çeşit ekmek, yoğurt veya yeni bir tam tahıllı gevrek seçmesine izin verebilirsiniz.
Selahattin Dönmez [Star]

Bir önceki Sağlıklı ve temiz mutfak için ipuçları başlıklı konumuzda el hijyeni, elleri yıkamak ve hijyen kuralları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuklar için besleyici içecekler, çok meyve zayıf, Farklı yiyeceklerle zayıflama, zayıflama tüyoları, zayıflama yiyecekleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.