Doğum kontrol hapları kısır bırakırmı düşüncelerine kapılanlara cevap burada yer almakta

Doğum kontrol hapları kısır bırakırmı düşüncelerine kapılanlara cevap burada yer almakta
Fakat her dağum kontrol hapı kişide farklı gözlemler yaratır.
Günümüzde yirmibeşi aşkın birbirinden farklı doğum kontrol hapı vardır. Kaldı ki, günümüzdeki doğum kontrol haplarının hepsi kombine bileşimlerdir, yani tüm haplarda hem östrojen, hem de progestin vardır. Bu haplar doz ve içerdikleri sentetik östrojen ve progestin tipiyle birbirlerinden ayrılırlar. Ve doğum kontrol hapları en çok gebelikten korunma yolu olarak, ve aynı zamanda genç kızlarda bile olan, kadın hastalıkları içinde doktor tavsiyesi üzerine kullanılır
Bende doğum kontrol hapı kullanıcısı olarak sizlere ( yasmin’i ) tavsiye ediyorum. Ve doğum kontrol hapları hakkın da bilmek isteyeceğiniz önemli makaleleri sizlere sunuyoruz…
 

 
Doğum Kontrol Hapları Kısır Bırakır Mı?
Uzmanlar, kadınları istenmeyen gebeliklerden koruyan doğum kontrol haplarının kısırlığa neden olduğu savının doğru olmadığını belirtiyor. Bu hapı kullanan kadınlar, yüzde 50 oranında yumurtalık kanserinden korunuyor. Ayrıca ilaç almayı bırakınca da rahatlıkla hamile kalıyor.
Yumurtlama sancısı için doğum kontrol hapı kullanılmalı mı?

“Doğum kontrol hapları kısırlık yapar” lafı doğru değildir. Ayrıca doğum kontrol haplarının kullananlarda daha sonraki senelerde gebelik şansı artmaktadır. Doğum kontrol haplarını kullandığınız sürece gebelik olmaz, bebek istiyorsanız ve başka da bir sorununuz yoksa ilacı kesip gebe kalabilirsiniz.
3-4 yıl gibi uzun süreler ilaç kullanmak sorun yaratır mı?
Doğum kontrol hapları uzman bir doktor kontrolünde kullanılırsa bir sakıncası olmaz. Hatta çok önemli bir yararı da olabilir. O da, doğum kontrol haplarının yumurtalık kanserinden yüzde 50’den fazla bir oranda korumuş olmasıdır. Doğum kontrol haplarını Bıraktıktan sonra da gebe kalmanızı engelleyecek başka bir problem yoksa tekrar hamile kalabilirsiniz.
Korunmuyoruz ama çocuğumuz olmuyor. Neden olabilir?
İdrar yolu enfeksiyonlarında enfeksiyon sadece idrar yollarında kalırsa, çocuğun olmasını engellemeyecektir. Fakat idrar yolu enfeksiyonları sıklıkla (özellikle uzun süren vakalarda) genital organları da etkileyebilir ve gebelik şansı belki o zaman azalabilir.
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yasmin kısırlık yaparmı, Yasmin çok kullanıldığında kısırlık yapar mi, yasmin hapı hamile bırakırmı, yeşilçay doğum kontrol hapını kullananlar için ne gibi zararlar yaratır, jasmine dogum kontrol hapi kisirlik yapar mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.